Ženy sú totiž citlivejšie na pachy ako opačné pohlavie. Preto parfumy vnímajú inak. Dôvod je jednoduchý: ženský čuch sa môže zvyšovať alebo znižovať v závislosti od menštruačného cyklu! Štúdie ukázali, že ženy sú citlivejšie na pachy v období ovulácie. Predpokladá sa, že hormóny uvoľnené počas týchto dní ovplyvňujú čuchový systém a zvyšujú vnímanie pachov.

Ak sú teda hladiny estrogénu na vrchole, pravdepodobne si všimnete vône, ktoré by ste si inak možno nevšimli. Folikulárna fáza, teda čas od menštruácie až po ovuláciu, môže byť veľmi dobrý alebo veľmi zlý čas na kúpu parfumu. Na jednej strane presne viete, čo sa vám páči a čo nie. Na druhej strane, testovanie rôznych parfumov môže byť príliš veľa, keď sú hladiny estrogénu vysoké, nehovoriac o tom, že vás z nich môže rozbolieť hlava.

Akú máte rada vôňu, taká ste

  • JEMNÚ PRÍRODNÚ BYLINKOVÚ – pôsobíte na ľudí upokojujúco, ste pre nich bútľavá vŕba, máte rada poriadok a systém.
  • SVIEŽU CITRUSOVÚ S POMARANČOM, MANDARÍNKOU, MÄTOU ALEBO CITRÓNOVOU TRÁVOU – ste aktívna, stále v pohybe, máte veľa nápadov, veci však nie vždy dotiahnete do konca.
  • VÝRAZNÚ, SLADKÚ – pôsobíte na ľudí ako afrodiziakum, často priťahujete opačné pohlavie, viete, ako využiť svoje prednosti na flirtovanie a zvádzanie.
  • VÝRAZNÚ S HORKÝM NÁDYCHOM KOSODREVINY, IHLIČIA A TYMIANU – ste pohoďáčka, vždy obľúbená v kolektíve, máte rada veľa ľudí okolo seba, ale zároveň zbožňujete relax v podobe jogy či dobrého wellnessu.