Dnes sú v porovnaní s minulosťou topánky už samozrejmosťou a dokonca si môžeme vyberať z množstva štýlov a prevedení. Zvoliť si správne, kvalitné, kreatívne a zdravotne nezávadné topánky však práve kvôli množstvu možností. Ktoré si vybrať?

Nuda a topánky?

Topánky už neberieme len ako účelový prostriedok, ktorý využívame na ochranu našich nôh. V súčasnosti ich berieme skôr ako prostriedok, ktorým dokážeme vyjadriť náš štýl, preferencie a vkus. Práve preto by sa výber mal vo veľkom zameriavať na estetickú stránku topánok. Vyberajte si preto vždy kúsky, ktoré odrážajú vašu osobnosť a váš vkus, čo vám umožní aj topánky veľmi dobre kombinovať do bežných outfitov.

Medzi najnudnejšie kúsky vám zrejme budú pripadať tie v neutrálnych odtieňoch, ktoré môžete kombinovať ku všetkému. Sú síce nesmierne variabilné, ale svojou všednosťou vám deň, ani outfit nerozžiaria. Ak chcete siahnuť po kreatívnej obuvi, odporúčame siahnuť po farebných alebo niečím zaujímavých topánkach. Môže ísť napríklad o zaujímavú farbu, potlač, farebné komponenty, alebo zaujímavý príbeh ich výroby, napríklad v podobe recyklovaných materiálov. To všetko vás dokáže odlíšiť od priemeru a zahnať nudu pri tvorbe kreatívnych a sviežich outfitov.

Ilustračné foto
Zdroj: Answear
Ilustračné foto

Aké sú trendy roku 2021?

Ak chcete zahnať nudu, mali by ste si pozrieť tohtoročné trendy čo sa týka obuvi. Najštýlovejšie sú rôzne farebné prevedenia tenisiek, mokasín, či espadriliek. Práve espadrilky budú toto leto nesmierne trendy, čo je skvelou správou keďže sú pohodlné a dobre sa kombinujú. Ak neviete kde nakupovať espadrilky – answear.sk vám môže poslúžiť ako skvelý príklad. Rovnako sa však na popredných priečkach ešte stále udržujú tenisky. Sú totiž nesmierne variabilné a viete ich využívať takmer počas celého roka.

Zároveň sú tenisky základom šatníka každej dámy aj pána. Ak si budete v roku 2021 zaobstarávať nový pár, mali by ste trochu vykročiť zo svojej komfortnej zóny. Pre rok 2021 je totižto nesmierne trendy kombinovať divoké farby. Žltá, oranžová, zelená, či fialová vás vyčlenia z davu a obohatia vaše outfity novou kreatívnou energiou. Zároveň, pokiaľ nie ste dostatočne pripravení na kombinovanie výrazných farieb, môžete zvoliť kombináciu neutrálnych farieb s výraznými doplnkami. Ideálne je to možné realizovať na teniskách v svetlých odtieňoch s výrazne farebným logom, napríklad: New Balance, Veja, Adidas, či Nike takéto kúsky ponúkajú.

Okrem tenisiek sú na jar a jeseň stále veľmi obľúbeným kúskom mokasíny. Sú rovnako vhodné pre dámy aj pánov. Väčšinou sú z pevných materiálov, ktoré vám vydržia niekoľko rokov. V tomto prípade teda určite odporúčame siahať po neutrálnejších farbách, aby ste topánky naplno využili. Ideálne je voliť béžové, čierne, šedé, tmavo modré, či pudrovo rúžové. Trendy na rok 2021 vás naučia ako vyjadriť vašu osobnosť prostredníctvom farieb. Voľte preto farebné tenisky, espadrilky, sandálky, či balerínky a dokombinujte ich do bláznivých, športových alebo elegantných štýlových kombinácii. Kreativite sa medze nekladú a vďaka tomu sa odlíšite najmä originalitou, ktorá je v dnešnej dobe ešte viac trendy.