Väčšina žien do dvadsaťpäťky blížiace sa vrásky nerieši. Aj keď od tohto veku už mnohé siahajú po prvých špecializovaných výrobkoch „pre svoju vekovú kategóriu".

plet
Zdroj: Shutterstock

Čo by ste mali zvážiť?
Prirodzene, genetika vo vašej rodine je veľmi dôležitá. Ak vaše ženské príbuzné pôsobia mladistvo ešte aj po štyridsiatke, skutočne si vrásky kvôli pleti robiť nemusíte. Možno je však situácia opačná, a tak sa možno i nedobrovoľne začnite zaujímať o všetko, čo dokáže vašu pleť omladiť.

Umelé slnko
Dávate si záležať na výbere kozmetiky, ktorú používate alebo radšej nakupujete vždy v akcii, hlavne nech je výber cenovo výhodný? V prípade, že ste doteraz nesledovali zloženie kozmetiky, ktorú denne používate, je najvyšší čas spraviť zmenu. Čím prírodnejšie produkty svojej pleti doprajete, tým viac sa vám odvďačí.

Každá žena, ktorá si objaví prvú vrásku na tvári, by mala zahodiť svoju permanentku do solária. Umelé slniečko totiž vašej pleti pridáva desať i viac rokov, podľa toho, ako často sa mu vystavujete. Krásna pleť nemusí byť bronzová, mnohé efektné triky dosiahnete aj pomocou mejkapu.