Bojíte sa použivať erotické hračky?

Strach z neznámeho
Väčšina ľudí, ktorá odsudzuje používanie predmetov sexuálnej potreby s nimi nemá skúsenosť. Zaujatosť v zmysle, že ide o niečo zvrhlé a neosobné, môže prameniť z nedôvery v samého seba, vo svoje sexuálne schopnosti a z prirodzených predsudkov voči nevyskúšanému.

Zvrhlosť či nedostatok fantázie, aj to nám môžu evokovať predmety, o ktorých naša krajina za minulého režimu v dnešnej podobe a rozmanitosti ani nechyrovala.

Dôvera
Podstatné je preorientovať sa na fakt, že zefektívnenie sexuálneho života na to určenými predmetmi nemusí figurovať len ako náhrada, ale ako zdokonalenie už fungujúceho vzťahu. Vzájomná dôvera a to, že vzájomne chceme posúvať svoju intimitu niekam ďalej, nie je nič, čomu by sa egá partnerov mali brániť, ak sú na to pripravení obaja.

Správny výber
Holou pravdou na trhu ponúkaných pomôcok je, že nie všetky fungujú dobre a nie každá je pre všetkých. Ako aj v iných oblastiach, aj tu je plno tovaru, ktorý vznikol len preto, aby niekto na ňom mohol zarobiť.

Bojíte sa použivať erotické hračky?
Ktorú časť sexuálneho styku chcete zlepšiť alebo ozvláštniť vy? Porozmýšľajte nad tým, ako by váš partner vzal zapojenie vibrátora pri sexe a ako iné, jeho „nenahradzujúce“ hračky.

Hračka, ktorá zapadne
Mnoho žien si pochvaľuje vibračné vajíčko, stimuluje intenzívnejšie ako venušine guľôčky a môžete ho efektne zapojiť do "hrátok" s partnerom, ale aj do tých celkom súkromných.

Existujú aj vodeodolné, diskrétne nevibračné či vibračné – diaľkovo ovládané vajíčka, s ktorými môže vaša polovička z odstupu gradovať vašu rozkoš. Ak má váš partner podvedome zlý pocit z vibrátora, lebo jeho mužskú úlohu nahrádza, môžete si zvoliť menší a zahnutý typ, zacielený na bod G, ktorým vás v rámci predohry rád bude stimulovať aj on.

Starostlivosť a hygiena
Intímne pomôcky si vyžadujú starostlivosť podľa typu materiálu, prečítajte si návod. Na niektoré stačí mydlová voda, na iné je vhodné použiť vriacu či antibakteriálne spreje. Väčšina z nich si vyžaduje kombináciu s lubrikačným gélom. Ak ich chcete využívať vo vode, musia mať na obale túto vlastnosť. Iste je vám jasné, že takého záležitosti sa nepožičiavajú.

Nebezpečenstvo
Okrem manuálneho rizika hrozí aj to materiálové, ktoré v čase voľného trhu netreba podceňovať. Raz za čas (alebo pomerne často, len sa o tom nevie) sa na pultoch objavia nebezpečné výrobky, ktorých látky pri kontakte s pokožkou do nej prenikajú a tak sa priamo dostávajú do telového obehu.

Bojíte sa použivať erotické hračky?
Ako viete, sliznica vagíny – rovnako ako sliznica iných častí tela, je oveľa citlivejšia ako bežná pokožka a rýchlejšie absorbuje veci. V plastových a gumových sexuálnych pomôckach sa môžu nachádzať nebezpečné ftaláty a iné toxické látky, pred ktorými varujú významné organizácie.

Tieto látky, ktoré sa v konkrétnych výrobkoch aj na našom trhu zvyknú vyskytovať priam v extrémnych množstvách, môžu narušiť hormonálny systém alebo ničiť pečeň a nájdete ich najmä v sexuálnych pomôckach a hračkách pre deti, lebo tieto materiály využívajú. Kupujte preto len dôkladne otestované výrobky a sledujte informácie v médiách alebo na stránke Slovenskej obchodnej inšpekcie, ktoré na škodliviny upozorňujú.

Autor: Mirka