Soli
Choré obličky nie sú schopné udržať vyváženú úroveň solí v tele. Soli sa potom v tele hromadia a spôsobujú opuchy nôh, rúk a tváre. Soli obsahujú draslík, ktorý má osobitnú úlohu pri svalovej kontrakcii, vrátane srdcového svalu. Zmenené hladiny draslíka môžu spôsobiť abnormálny srdcový rytmus, čo môže mať fatálne následky.

k
Zdroj: salat

Banány, pomaranče, paradajky, mlieko, sušené slivky, sušené orechy, hrach, fazuľa a čokoláda sú zakázané potraviny, ktorým je potrebné sa radšej vyhnúť, pretože obsahujú vysoký podiel draslíka. Rovnako tak potraviny s prídavkom soli, ako sú konzervované potraviny, uhorky, soľ, sójová omáčka, slanina, šunka, syr, pizza, hranolky a zemiakové lupienky sú na čiernej listine.

Tekutiny
Choré obličky nemusia byť schopné fungovať dostatočne, čo spôsobuje hromadenie tekutín v rôznych častiach tela a vás trápia opuchy a zvýšenie telesnej hmotnosti. Nahromadenie tekutín ovplyvňuje aj srdce, pretože musí vyvinúť väčší tlak na to, aby pumpovalo väčšie objemy krvi. Príjem vody by mal byť preto kontrolovaný. Niektoré potraviny ako melón, hrozno, jablká, pomaranče, hlávkový šalát, paradajky, zeler, polievky, zmrzliny a džúsy by mali byť strážené, lebo sú pre obličky malým-veľkým zlom.