1. Bolesť
Bolesť brucha je najčastejšie uvádzaným symptómom spojeným s týmito cystami. Závažnosť sa môže líšiť od miernej až po ťažké bolesti, a často závisia na veľkosti cysty. Silná bolesť brucha môže znamenať, že sa cysta pretrhla, čo môže viesť k masívnemu vnútornému krvácaniu. Ak sa u vás objaví silná bolesť, je dôležité, aby ste vyhľadali lekársku pomoc čo najskôr.

2. Chudnutie
Ak máte cystu pankreasu, môže dôjsť k nevoľnosti alebo vracaniu, čo vyvoláva stratu hmotnosti. Ak sa u vás objaví nevoľnosť, vracanie alebo nevysvetliteľný úbytok hmotnosti v spojení s bolesťami brucha, dajte si vyšetriť pankreas.

3. Zápal
Pankreatické cysty sa bežne vyskytujú po epizóde pankreatitídy. Zápal slinivky brušnej je ochorenie, pri ktorom sa pankreas zapáli a býva podráždený, čo vedie k bolesti brucha, nevoľnosti alebo vracaniu. Niektorým ľuďom sa môžu vyvinúť pankreatické cysty a zápal pankreasu v rovnaký čas, čo môže spôsobiť výraznejšie bolesti.

4. Žltačka
Ak máte cystu na pankrease, možno si všimnete zožltnutie kože alebo očí, čo je prejav žltačky. Kým žltačka sama o sebe nie je život ohrozujúci stav, zmeny farby kože často svedčia o ďalších zdravotných problémov. Ak si všimnete zmeny vo sfarbení pokožky alebo očí, mali by ste zájsť k lekárovi.