Ak si hovoríte, že v lete nemáte chuť na pitie čaju, zadržte – veď čaje možno piť aj výborne chladené! Čaje možno piť po celý rok a ich výhodou je to, že osviežia teplé v zime a studené v lete, pričom sú to nápoje, ktoré zároveň pijeme pre zdravie. Najľahším variantom sviežeho letného čaju je dobre vyhladený zelený čaj. Ak si ho chcete skutočne vychutnať, kúpte si sypaný a lúhujte len po veľmi krátku dobu, inak získa nepríjemnú horkú chuť. Obyčajný zelený čaj potom môžete dochutiť šťavou citróna alebo limetiek, sladiť netreba.

Roiboos pre zdravie i krásu
Tak tento unikátny čaj-nečaj pôvodom z Afriky patrí medzi chutných kandidátov na naj osviežujúci nápoj leta. Či už s príchuťou alebo bez, spája v sebe bohatý zdroj minerálov, pričom na rozdiel od klasického čaju neobsahuje toľko teínu. Roiboos má svoju špecifickú chuť. Ak sa vám zdá príliš intenzívna, stačí použiť viac vody, ale sa chuť zjemnila. Podľa možno opäť voľte sypaný čaj, na leto sú veľmi chutné kombinácie s limetkou, či iným tropickým ovocím.

Bylinky, či ovocie?
Zvyknete piť šípkový čaj? Spájate si ho len so studenou jeseňou či mrazivou zimou? Šípkový čaj je vynikajúci i v chladenej podobe. Netreba ho dochucovať a okrem sviežej chute vám dodá aj mnoho vitamínov a minerálov. Na prípravu chladených letných čajov však môžete využiť aj kombinácie byliniek – čo takto mäta a citrón, alebo medovka? Alebo máte nejaký vlastný domáci recept na najchutnejší čaj?

Naservírujte si čajík aj takto... foto v galérii.