Chlpaté bradavky sú trendy a sexy!
Ženy majú chĺpky aj na miestach, kde sa to neočakáva, na pleciach, povrchu dlaní, predlaktiach, brušku, zadku či dokonca na prsiach.

Prečo rastú?
Môže na to vplývať genetická výbava, etnikum, vek, zloženie pigmentu alebo dermatologického typu. Ak sa ochlpenie zjaví náhle a nekorigovane, môže to byť problém, za ktorým stojí hormonálne ochorenie, nerovnováha vyvolaná hormonálnymi zmenami na čele s menopauzou alebo napríklad problém so štítnou žľazou. Ale v tom prípade sa problém rieši úplne inak – zvnútra, inak by ste sa zbytočne trápili neustálym dorastaním a neúčinnosťou takéhoto riešenia.

Nepríjemné odstraňovanie
Mnoho žien, ktoré sa nevedia zmieriť so svojím výzorom, volí rázne zásahy ako odstraňovanie laserom. Prsia ako také sú na odstraňovanie ochlpenia veľmi ošemetné. Ak to urobíte laserom, riskujete popálenie, ak holením, výsledkom môže byť zarastanie, zhustenie porastu a nepríjemný symptóm „pichliačov“, ktoré sú už skutočne na tele neatraktívne, a to ako vizuálne, tak aj na dotyk.

Holením si navyše dávame preč aj ochranné vrstvy kože a pravidelne ním vyvolávame podráždenie a sčervenanie pokožky. Zvážte dobre túto možnosť a aj to, že jemné „broskyňové“ chĺpky ani v tejto oblasti skutočne nevadia, dokonca sú príjemné na dotyk, chránia a zušľachťujú vašu pokožku, regulujú jej prehnané zahrievanie a brzdia potenie.

Chlpaté bradavky sú trendy a sexy!

Návrat prirodzenosti
Po módne divokých 90-tych rokoch, kedy sa podhoľovali vlasy a kreslilo a tetovalo sa tenké obočie, postupne a očakávateľne nastúpila ďalšie éra, ktorá znova do módy trend prirodzenosti. Modelky slávnych značiek majú hrubé a husté obočie, ktoré prehlbuje ich pohľad, ikony francúzskeho šarmu si upravujú tvár a telo nenápadne, a na pohľad sviežo a zdravo, vychádzajúc z jeho pôvodných kontúr a predispozícií, odtieňov a predností.

Aj staršie ženy sa upravujú na štýl nespútanej mladosti a čo najmenšieho zásahu do tela, rozpustené a zvlnené vlasy dopĺňa minimum mejkapu a len čiastočne odstraňovanie chĺpkov, napríklad tých vychádzajúcich z ohanbia na stehná. Práve tento trend ponechávaniu si prirodzene vyzerajúceho ochlpenia praje.

Mužský pohľad je menej prísny
Na rôznych súčasných mužských prieskumoch o ženskej kráse, ale aj na preferenciách mužov, ktorí sa objavili vo vašom živote, ste si iste mohli všimnúť, že vaše telo vnímajú o dosť inak, ako vy sama. Páčia sa im aj jeho časti, za ktoré by ste vy sama ruku do ohňa nedala, dokonca možno práve tie ich najviac bavia a priťahujú.

Pravého muža priťahuje ženstvo vo svojej podstate, nie to z lesklých stránok magazínov, ale to zmyslové – vo svojej jemnosti, mäkkosti, vôni a prirodzenej reakcii na to mužské. Tak je to aj s jemnými chĺpkami. Spýtajte sa svojho partnera, či si ich máte dať radikálne odstrániť. Iste zistíte, že jeho postoj je oveľa menej razantný, ako ten váš.

Autor: bb
Foto: Shutterstock