Ako je to však s ním a jeho použitím na čistenie krvi a ciev? Ide o fakt alebo výmysel? Vieme, že konzumácia veľkého množstva octu môžu mať škodlivé účinky na zdravie, ako je zubná erózia skloviny a podráždenie v krku, pretože je veľmi kyslý. Tiež môže riediť krv, čo zvyšuje riziko vzniku škôd, ako nadmerná tvorba modrín a krvácanie, ak už užívate lieky na riedenie krvi. Navyše ocot sa negatívne ovplyvňuje s niektorými liekmi, vrátane inzulínu a diuretík.

s
Zdroj: Shutterstock

Ľudia s vysokou hladinou cholesterolu alebo upchanými cievami a tepnami si môžu celkové zdravie skôr ohroziť. Aj keď alternatívna medicína odporúča pitie octu ako prírodného čističa, odborníci nesúhlasia. Podľa nich ocot cievy nečistí, skôr môže spôsobiť zdravotné komplikácie.

s
Zdroj: Shutterstock

Cievy
Krvné cievy dopravujú krv v celom tele. Ak máte vysoký cholesterol, môžu byť zúžené usadeným plakom, ktorý spôsobuje vysoký krvný tlak, ochorenia srdca, infarkt a mŕtvicu. Ak si chcete vyčistiť cievy alebo odstrániť plak spôsobený cholesterolom, musíte konzumovať potraviny, ktoré obsahujú rastlinné steroly. Ocot neobsahuje tieto zlúčeniny, a preto je neefektívny pri čistení ciev. Ale môže pôsobiť ako diuretikum.

Kyslosť
Nielen, že ocot nie je vhodný na čistenie ciev, tiež môže spôsobiť vedľajšie účinky. Spáli krk a pažerák a spôsobí aj objavenie sa starých vredov. Dokonca aj zriedený s vodou môže ešte spôsobiť tieto negatívne účinky. Ak chcete znížiť hladiny cholesterolu, najlepšie je držať sa tradičných liečebných procedúr ako ke konzumácia nízkotučnej stravy, pravidelné cvičenie a brať predpísané lieky.