V čom je prírodná farba na vlasy iná?
Rastlinné farby ako henna farbia vlasy v škále odtieňov od teplej hnedej až po červenkastú. Fungujú na princípe obaľovania vlasu. Sú dlhotrvajúce, akurát ich nevýhodou je, že pri častom používaní bude odtieň čoraz tmavší. Ak sa však s odtieňom netrafíte, musíte ho kompletne vymyť, pretože prefarbenie alebo zosvetlenie na spôsob konvenčného farbenia vlasov tu nefunguje.

Aká farba sa k vám hodí?
Pozrite si tón svojej pokožky na spodnej strane predlaktia. Čím je teplejší, tým by mala byť aj vaša farba teplejšia. Ak máte farbu očí aj pleti studenú, mali by ste si zvoliť studený odtieň.

farbenie vlasy
Zdroj: Shutterstock

Krém alebo pena?
S krémom viete pracovať veľmi presne. Naopak, penové farby sú vhodné pre začiatočníčky a ženy s dlhými vlasmi.

Rozdiel v intenzite

1. Chcete oživiť svoju prirodzenú farbu? Pre začiatočníčky a na občasné používanie je ideálna cenovo výhodná tónovacia farba. Napríklad vo forme peny alebo šampónu, ktorá sa veľmi ľahko aplikuje. Nevýhoda je, že sa rýchlo vymyje a samotný rozdiel v odtieni je len trošku svetlejší alebo tmavší. Výraznejšie zmeny nečakajte. Hodí sa ženám, ktoré ešte len hľadajú správny odtieň alebo rady experimentujú.

2. Hľadáte niečo trvácnejšie, ale zároveň má výsledok vyzerať prirodzene? Siahnite po prelivoch, teda slabšie koncentrovaných farbách, ktoré prekryjú aj prvé šediny. Takýto preliv sa postupne vymýva a odrasty nebudú kričať, budú pôsobiť skôr ako melír. Takéto farby neobsahujú silné chemické látky a farbivá sú často na rastlinnej alebo prírodnej báze.

3. Stopercentné prekrytie aj šedivých vlasov ponúkajú permanentné farby. Sú vhodné aj pre ženy, ktoré chcú výrazne zmeniť svoj odtieň. Treba však myslieť na to, že tu ide už o chemický proces a farba preniká hlboko dovnútra vlasu. Nevýhoda je, že po odrastení vidieť sivé vlasy pri korienkoch. Naopak, výhodou je široká ponuka odtieňov a trvácnosť.