1. Kúpeľ z kvetov
Kúpeľ medzi voňavými kvetmi považujú aziatky za očistu od pozemských chýb a nedostatkov. Podobne ako aromatické oleje, aj kvety ovplyvňujú vašu náladu.
Takto si ho namiešate:
Na ružový kúpeľ zmiešajte 5 kvapiek ružového oleja so šľahačkovou smotanou a prilejte do vane. Ak chcete vynechať smotanu, nalejte do teplej vody 2 poháre ružovej vody. Čerešničkou na torte sú už len lupienky ruží, ktoré rozsypete po hladine.

krasa kupel
Zdroj: Shutterstock

2. Morská soľ pre pevnú pleť
Prečo milujete more? Pre vôňu, ale aj pozitívne účinky na vašu pokožku. Pôsobí totiž ako žehlička na celulitídu. Dôvodom je slaná voda, vďaka ktorej nenapučí tak ako pri bežnom kúpeli v sladkej vode. Morská voda z tela vyplavuje nečistoty a prebytočnú vodu v tkanivách. Pokožka zo slanej vody čerpá benefity v podobe minerálnych látok a stopových prvkov. Najvzácnejšia je soľ z Mŕtveho mora, ktorá pomáha regulovať produkciu mazu, má vysoký podiel magnézia a je účinná aj pri svalovici.
Takto si ho namiešate:
Osviežujúco pôsobí kúpeľ s čistou morskou soľou. Zmiešajte v malej miske 30 kvapiek éterického oleja s 20 ml čistého alkoholu. Celú zmes prilejte do 500 g morskej soli. Miešaním sa alkohol vyparí a soľ zostane aromatická po éterickom oleji. Na jednu vaňu vystačíte s dávkou 500 g až 1 kg.