Čistiaca brusnicová maska
Vymiešajte na hladkú kašičku hrsť brusníc, nízkotučný jogurt a med. Podľa potreby rozrieďte trochou brusnicového džúsu. Nechajte na pleti pôsobiť 10-15 minút.

Ide o jednu z najšťavnatejších druhov zeleniny, s ktorou sa navyše dobre pracuje a dá sa z nej vytvoriť viacero podôb domácej kozmetiky.
Zdroj: pinterest/stylecraze.com

Čistiaca petržlenová maska
Petržlen rozmixujte a premiešajte s napeneným tvarohom. Naneste na tvár a nechajte pôsobiť 20 až 25 minút. Masku zmyte studenou vodou.

Pomarančová hydratačná maska pre mastnú pleť
Z jednej polovice pomaranča vytlačte šťavu, dužinu druhej polovice rozdrvte na dreň a následne zmiešajte so šťavou. Tvaroh mierne rozšľahajte a premiešajte s pomarančovou dreňou. Takto vzniknutú masu naneste na tvár a dekolt a nechajte pôsobiť približne 15 minút.

Krása, omladenie, pleť, metóda Termaklinik, maska z vitamínu C
Foto: Zuzana Gavulová
Uverejnené: Šarm č. 4/09
pôvodný súbor:_G__2907.eps
Zdroj: Zuzana Gavulová

Jablkovo medová maska proti vyrážkam
Potrebovať budete jedno stredné jablko a med. Jablko nastrúhajte, pridajte dve lyžice medu a zmiešajte. Masku aplikujte na tvár - najmä na miesta, kde sa vyskytuje akné a nechajte pôsobiť. Táto maska nie je z tých, ktoré uschnú, takže po polhodine ju z tváre zmyte.

Maska z bazalky a ovsených vločiek na nečistú pleť  
Z dvoch lyžíc sušenej bazalky si pripravte čaj. Zalejte ju horúcou vodou, nechajte lúhovať a chladnúť. Takýto čaj yb ste mohli použiť ako tonikum na nečistú pleť, no ak chcete vytvoriť masku, nasypte do ochladnutého čaju rozmixované ovsené vločky. Vytvorte takú konzistenciu, ktorú budete môcť aplikovať na tvár a nechajte pôsobiť. Pred zmytím môžete pleť jemne premasírovať a masku odstráňte.