Sníval sa vám sen o dokonalej pleti bez farebných rozdielov, zbytočného lesku a hrboľčekov? Môže to byť realita. Toto všetko dosiahnete v jednoduchých 6 krokoch. Nie je to nič komplikované a výsledok stojí skutočne za to.

1. krok

Dôkladné čistenie a hydratácia
Základ je dôkladne vyčistená pleť. Vyberajte si produkty, ktoré sú vhodné pre váš typ pokožky. Hydratačný krém je alfou a omegou pre žiarivú pleť. Preto si zvoľte taký, čo má ľahkú nemastnú textúru, ktorá sa pod mejkapom neroztečie. Nezabudnite ani na očný krém.

2. krok

Zjednotenie podkladu
Tento krok je veľmi dôležitý. Pod mejkap si treba naniesť primer, ktorý vyhladí vrásky, zjednotí povrch, vyzmizíkuje viditeľné póry. Na trhu existujú bezfarebné, ale aj také, ktoré sa dokážu prispôsobiť tónu pleti a vedia ho skorigovať.

Výber správnej konzistencie
Dajte ruky preč od vysokokrycích mejkapov, korektorov alebo kompaktných púdrov, ktoré pleť kompletne prekryjú. Výsledok je síce bez chybičky, ale budete pôsobiť umelo, akoby pod maskou. Po čase sa však začne mejkap usádzať v jemných vráskach a môže vás robiť staršou. Pre zrelú pleť sú ideálne ľahké tekuté a hydratačné mejkapy, niečo ako hybrid medzi krémom a krycím mejkapom. Navyše, dnešné mejkapy sú často obohatené o prospešné vitamíny, ochranné zložky pred modrým svetlom alebo faktorom pred UV žiarením.