Zástancovia liečivých kameňov sa domnievajú, že niektoré kamene sú obohatené o materiály, ktoré vyživujú dokonca aj rastliny. Každý typ kameňa poskytuje iný ochranný či liečivý účinok. Kamene obsahujú materiály, ako sú kyselina kremičitá, kremeň, horčík, hliník, mangán a ďalšie, vďaka ktorým poskytujú človeku rôzne zdravotné výhody a celkové posilnenie.

Prináša prosperitu, chráni deti
Achát je napríklad jedným z najstarších kameňov. Acháty sú považované za uzemňujúce kamene, ktoré podporujú fyzickú a emocionálnu rovnováhu, zlepšujú budovanie sebadôvery. Kameň podľa dlhoročných pozorovaní prináša prosperitu, chráni deti, podporuje trpezlivosť a umožňuje vnútorný pokoj. Kameň je výhodný najmä pri meditácii, pretože pomáha vyrovnať emócie a rozvíjať vnútorné videnie.

d
Zdroj: Shutterstock

Posilňuje srdce a pečeň
Rôzne kamene ako serpentín či rubín obsahujú horčík, ktorý zase pomáha k posilneniu srdca a pečene. Uvoľňuje telo, zmierňuje bolesti a zlepšuje zdravie nervov. Horčík je minerál, ktorý je nevyhnutný pri biologických procesoch v organizme a môže prispieť k posilneniu kostí a zubov, čo je obzvlášť výhodné pre ľudí, ktorí trpia osteoporózou.

Pomáha udržiavať zdravý krvný tlak
Horčík v tele pomáha udržiavať zdravý krvný tlak a podporuje správnu zrážanlivosť krvi, znižuje riziko infarktu a mŕtvice. Horčíkové kamene môžu byť umiestnené priamo na mieste kŕčov alebo bolestí ako pomocníci podpory liečenia.