MENU
Vyhľadávanie:
Kvízy

KVÍZ: Poznáte najväčšie rekordy Zeme. Otestujte sa!

Yellowstone
Zdroj: internet/archív

20.10. 2021 7:42 Naša Zem je úžasná a skrýva mnoho rekordov. Otestujte sa s nami a zistite, ako ste na tom so znalosťou niektorých svetových naj…

kondor

1/10 Najväčším lietajúcim vtákom sveta je kondor veľký. Má výšku až 190 cm a váži približne 12 kg. Aké má však rozpätie krídel?

Kengura červená

2/10 Kengura červená je najväčším vačkovcom zo 42 druhov vačkovcov žijúcich prevažne v Austrálii. Mladé kengury sa rodia nevyvinuté a majú len 3 cm, tak „dorastajú“ vo vaku svojej matky. Ako dlho v ňom žijú?

bambus

3/10 Najrýchlejšie rastúcou rastlinou sveta je jednoznačne bambus. Za 24 hodín je schopný narásť od 70 do 100 cm. Vietnamský bambus je vrak v rýchlosti rastu rekordmanom. O koľko sa dokáže zväčšiť za 24 hodín?

Yellowstone

4/10 Najstarším národným parkom na svete je jednoznačne Yellowstone. V ktorom roku bol za národný park vyhlásený?

sekvojovec mamutí

5/10 Najmohutnejším stromom sveta je sekvojovec mamutí. Na to, aby dorástol do svojich rozmerov, však potrebuje čas. Akého veku sa môže dožiť?

kosatka dravá

6/10 Najrýchlejším morským cicavcom je kosatka dravá. Akú rýchlosť môže dosiahnuť?

rybár dlhochvostý

7/10 Malý vtáčik rybár dlhochvostý podstupuje najdlhšiu migračnú cestu zo všetkých živočíchov (za svoj život nalieta až milión kilometrov). Každý rok preletí z oblasti severného polárneho kruhu až k Antarktíde a naspäť. Akú vzdialenosť ročne prekoná?

hmyz

8/10 Najväčšou skupinou živočíchov je hmyz. Tvorí asi 80 % zo všetkých známych druhov živočíchov. Doteraz bolo popísaných už skoro milión druhov hmyzu. Predpokladá sa však, že mnoho druhom je ešte neznámych. Koľko?

Veľkrab japonský

9/10 Veľkrab japonský je najväčší kôrovec na svete. Aké ma rozpätie nôh?

bielozúbka najmenšia

10/10 Najmenším cicavcom sveta je bielozúbka najmenšia. Aj s chvostom meria len 4 cm, koľko však váži?

Pochváľ sa výsledkom

Veštecká poradňa

Ocitli ste sa v ťažkej životnej situácii? Potrebujete radu? Obráťte sa s dôverou na našich poradcov.

veštecká gula Osud máte vo vlastných rukách. Viete, ako vykladať z kariet?

Odpoveď odborníka:

Vykladať z kariet sa môžete naučiť aj vy. Najskôr na naučte rozoznať jednotlivé karty a pochopte ich význam. Každý výklad z kariet totiž stojí na dvoch pilieroch. Prvým je vedieť, ako sa vykladá a poznať význam kariet, druhým sú osobné vlastnosti človeka, ktorý karty vykladá. Lebo naučiť sa v nich čítať, záleží nielen od vašich myšlienok, ale aj intuície. 

Kocky nie sú len pre hazardných hráčov. Môžu vám pomôcť nájsť odpovede na otázky o budúcnosti
Zdroj: Shutterstock.com

Výber kariet
Ak ste začiatočníčka, siahnite po anjelských kartách. Sú totiž najjednoduchším typom kariet a môžete ich začať vykladať takmer okamžite. Všetko je na nich jasne napísané, prípadne nájdete výklad v priloženej brožúre. Omnoho zložitejšie je vykladať osud z cigánskych a tarotových kariet. Cigánske karty síce nesú obrázky, ktorým pomerne ľahko porozumiete, zvádzajú však k nežiadúcemu zjednodušovaniu. Tarotové karty zasa vyžadujú hlbšie štúdium, inak z nich nevyčítate nič.  

prečítať odpoveď

Ďalšie vaše otázky

Potrebujete poradiť?

Týždenný horoskop

Ste zvedaví, čo vás čaká tento týždeň?
Pozrite si horoskop:

Praktický časopis s množstvom módnych a kozmetických trendov, rád a nápadov. Objednajte si predplatné.