Jedinečná krvná plazma

„Vďaka aplikácii obohatenej krvnej plazmy sa kožné tkanivo vyživuje, hydratuje a regeneruje, podporuje sa tvorba nových zdravých buniek a kolagénových vlákien. Obohatená krvná plazma pritom pôsobí proti oxidatívnemu stresu v bunkách, tiež vyhladzuje vrásky, vyrovnáva jazvičky po akné, je vhodná aj na rozžaruje pleť a celkovo spúšťa omladzovacie procesy v bunkách,“ vysvetľuje doktorka Vanda Przewlocka.

Neestetické dôkazy zranení: Ako zmierniť viditeľnosť jaziev?
Zdroj: Shutterstock

Keďže ide o vašu vlastnú krvnú plazmu, tento materiál je jedinečný a len váš. Je preto vhodná aj pre alergikov a dopriať si ju môžete bez ohľadu na typ pleti či vek. „Je ideálne obdobie na lasery, resurfasingy, rejuvenizácie tváre, reitalizácie s plazmou, celkovo nastimulovanie kože. Hojenie laserom ale prebieha rovnako v júli ako v októbri. Rozdiel je ten, že pacient nemôže v lete ísť na slnko a kúpať sa. Ak chceme ísť lyžovať, odraz slnka od snehu je presne to isté, ako keď sme pri mori. Vždy je to o vlastnom prísnom režime,“ dodáva.

Môže laser alebo mezoterapiu podstúpiť každý? Mnohí majú predstavu, že laser sa môže len v určitých prípadoch a nie je vhodný pre každého. „Závisí, čo od neho očakávame. Ak máme mladú krásnu pokožku, 18 rokov a chcem si robiť frakčný resurfacing, tak je to naozaj na zváženie. Ale pokiaľ mám 18 rokov a jazvy po akné, je jasné, čo s tým laserom chcem dokázať. Neexistuje procedúra, ktorá je vekovo ohraničená. Závisí od toho, čo s tým chcem riešiť a v akom stave je pacient,“ uzatvára odborníčka.