Podprsenky nás sprevádzajú už mnohé roky a žien, ktoré by vôbec nenosili podprsenku asi veľa nie je (odhliadnuc od rôznych kmeňov). No hoci podprsenky berieme často už ako prirodzenú súčasť nášho života, ukazuje sa, že by nám táto vecička mohla aj nepekne škodiť. Najmä, keď ju nosíme zbytočne dlho, aj doma. 

Nesprávna podprsenka
Problémom však nemusí byť podprsenka ako taká. O zdravotné problémy si koledujete, ak nosíte nesprávne zvolenú veľkosť podprsenky. Toto platí, žiaľ, až o 80% žien, čo ukazujú rôzne prieskumy!

O zdravotné problémy si koledujete, ak nosíte nesprávne zvolenú veľkosť podprsenky
Zdroj: Shutterstock
O zdravotné problémy si koledujete, ak nosíte nesprávne zvolenú veľkosť podprsenky

Ženy často nosia podprsenku s menšími košíčkami, než by potrebovali ako aj s nedostatočným obvodom, alebo naopak sú košíčky priveľké a ženy si potom viac uťahujú ramienka, čím sa vyťahujú kostice do neprirodzenej výšky. Jednoducho, či nosíte primalú alebo priveľkú podprsenku, môžete kvôli tejto chybe trpieť rôznymi zdravotnými problémami. A akými?

1. Horšie trávenie
Kvôli nesprávnej podprsenke môžete mať problémy napríklad s trávením. Platí to najmä o moderných poriadne vystužených podprsenkách, ktoré vytvárajú tlak na hrudník a rebrá, pričom ovplyvňujú aj trávenie. Vedci prišli na to, že takéto podprsenky môžu prispieť dokonca k syndrómu dráždivého čreva a zápche. Napadlo by vám, že za takýmito problémami by mohla byť práve podprsenka?