Riešením problémov môže byť konzumácia čajov z niektorých bylín a ovocia, ktoré môžu pomôcť obličky podporiť zvnútra.

Drinky s antioxidačnými výhodami
Čučoriedky alebo ich šťava pomáhajú zabrániť zadržiavaniu tekutín a poskytujú antioxidačné prínosy pre zdravie obličiek. Sú účinné antiseptikum močových ciest. Aj brusnicový džús je dobre známy domáci liek na infekcie močového mechúra. Obsahuje vitamín C, ktorý pomáha celkovej vitalite močových ciest a funguje ako účinný dezinfekčný prostriedok. Obsahuje zložky, ktoré efektívne odplavujú škodlivé baktérie z tela a pomáhajú obličkám.

Šupka z kukurice

Len málo ľudí vie, že sa kukuričná šupka z klasu používa v medicíne. Je nielen čistiace diuretikum, ale tiež silné močopudné antiseptikum. Pomáha odplaviť z obličiek a močového mechúra zápal.

Rozkvitnuté kvety púpavy môžete využiť na prípravu medu či sirupu.
Zdroj: Shutterstock
Rozkvitnuté kvety púpavy môžete využiť na prípravu medu či sirupu.

Púpava
Koreň a list púpavy sa používajú v bežnej liečiteľskej praxi, púpava funguje aj ako diuretikum a čistič od zadržiavaných tekutín a detoxikuje obličky. Avšak, ak trpíte chronickým ochorením obličiek, púpava je uvedená ako jedna z niekoľkých bylín, ktoré sú vtedy škodlivé.

Petržlen
Petržlenový koreň sa používa na riešenie problémov s močovými cestami. Petržlen je diuretikum a antiseptikum, ktoré nielen pomáha pri prevencii obličkových kameňov, ale aj pri liečbe. Pomáha udržať obličky zdravé a čisté odstránením odpadov a toxínov.