Krásni sme, ak sa dobre cítime, krásni sme, ak sme spokojní sami so sebou, ak si nájdeme chvíľku stíšenia, ak sme sebavedomí, ak vedome relaxujeme, ak máme energiu, jednoducho, ak sme aj emočne vyrovnaní. Preto teraz Oriflame prináša vysoko kvalitné esenciálne oleje, ktoré vám na ceste k sebe samej pomôžu.

Esenciálne oleje a aromaterapia

Cieľom esenciálnych olejov je ovplyvniť stav naše mysle. Čuch je totiž naším azda najrozvinutejším zmyslom. Funguje 24 hodín denne, dokáže si zapamätať situácie, príbehy, miesta. Práve na základe vône sa nám niekedy vynárajú rozličné spomienky, ktoré v nás môžu vyvolávať príjemno či, naopak, nepríjemno. Čuch je najstaršou časťou mozgu, u dieťaťa začína pracovať už v maternici. Olejčeky Mind & Mood od Oriflame podporia to príjemné, zapôsobia na tie časti vášho mozgu, ktoré práve podporu potrebujú. Ovplyvní to stav vašej mysle, vašu energiu, podporí to emócie, ktoré v sebe práve potrebujete vzbudiť.

Esenciálne oleje fungujú na báze aromaterapie, starej liečebnej metódy, ktorá sa používa už tisíce rokov. Využíva mocnú silu prírodných aromatických rastlinných výťažkov a ich účinkov na ľudský mozog. Tieto rastlinné výťažky sa získavajú z rôznych častí rastlín - z okvetných lístkov, kôry citrusov, koreňov rastlín, dreva, listov atp. Ďalej obsahujú oleje, ktoré pomáhajú rastlinám prežiť a prosperovať. Esenciálne oleje majú množstvo terapeutických benefitov, pomáhajú telu a mysli optimálne fungovať.

Ilustračné foto.
Zdroj: Oriflame

Vedecky potvrdené!

Oriflame vytvoril 4 druhy esenciálnych olejov, ktoré nájdete v rade Mind & Mood. Ich kľúčovými zložkami sú ružové korenie, vavrín, grapefruit, bergamot, kadidlo, santalové drevo, cédrové drevo a levanduľa. Pri ich vývoji Oriflame neopomenul dôležité vedecké testovanie. Esenciálne oleje Mind & Mood podrobil náročným neurovedeckým testovaniam. Vedci pritom pracovali s funkčnou magnetickou rezonanciou (fMRI), ktorá predstavuje prelomovú a spoľahlivú metódu neurovedeckého testovania fyzických prejavov. Pomocou tejto metódy objektívne naskenovali bezprostredné reakcie mozgu v jednotlivých vrstvách a zmapovali, kde sa objavila aktivita. Táto odhalila emocionálny účinok, ktorý má vôňa na ľudskú myseľ. Transformačné účinky esenciálnych olejov boli teda vedecky potvrdené, a to vrátane zvýšenej motivácie, lepšieho spánku, zníženia stresu či úzkosti. Zapojenie esenciálnych olejov do svojho každodenného života ponúka prirodzený, bezpečný a jednoduchý spôsob, ako efektívne ovplyvňovať vlastnú myseľ a náladu a dosiahnuť zlepšenie emocionálneho stavu.

Emočná rovnováha

Práve k nej používanie esenciálnych olejov smeruje. Olejčeky Mind & Mood od Oriflame vám pomôžu v základných emóciách, ktoré každý deň prežívame, prípadne ktoré by sme chceli dosiahnuť.

V ponuke sú 4 esenciálne oleje:

Energise Me - dopraje vám dávku energie, aby ste mohli deň využiť naplno. Aplikuje sa na pulzné body na krku.
Enpower Me - podporí vaše sebavedomie, vďaka čomu vás posunie bližšie k napĺňaniu vašich cieľov a túžob. Aplikuje sa na pulzné body na rukách.
Balance Me - pomôže vám vyčistiť vašu myseľ od neželaných myšlienok, nabudí vo vás pocit čistej mysle a slobody, aby ste si mohli naplno vychutnávať prítomnosť. Aplikuje sa na pulzné body na zápästí.
Relax Me - pomôže vám nastaviť sa na pocit pokoja a relaxu, pomôže vám rozpustiť nahromadené napätie a stres. Aplikuje sa na pulzné body na chodidlách.
Okrem klasického balenia esenciálnych olejov určených na kvapkové dávkovanie nájdete olejčeky Mind & Mood aj s guľôčkovým aplikátorom, vďaka ktorému si ich môžete aplikovať bezprostredne na určené miesta na tele. Samozrejme, sú využiteľné aj na klasické vdychovanie, do difuzérov či v kúpeľni.

Viac informácií sa dozviete na www.oriflame.sk.