Satjit „Sai“ Bushri mal len 35 rokov, keď sa po návrate z dovolenky v Thajsku uňho rozvinula masívna vírusová infekcia vedúca k zlyhaniu srdca, píše na svojej stránke v zbierke príbehov American Heart Association. V nemocnici v Lenox Hill, kde sám pracoval ako kardiológ, mu kolegovia oznámili, že má fulminantnú myokarditídu, teda zápal srdcového svalu s rýchlym nástupom. 

Ako píše zdravie.pluska.sk, prešiel si septickým šokom a postupným zlyhávaním aj ostatných orgánov a tvorbou zrazenín. „Predpoklad môjho úmrtia do roka bol v jednom bode na 90%. Vedieť o tom príliš veľa bol dar a prekliatie zároveň," povedal asociácii. Aj po prepustení z nemocnice, keď sa vyhrabal z najhoršieho, jeho šanca na prežitie nasledujúceho roka bola 50:50. 

Satjit Bhusri
Zdroj: www.bhusriheart.com/about
Satjit Bhusri

Aby zvýšil priaznivé predpovede, vrhol sa na terapiu a srdcovú rehabilitáciu, najprv chodil a potom behal. Sai sa tak dokázal takmer úplne zotaviť. Dnes je otcom s vlastnou lekárskou praxou. Ako odborník a pacient zároveň dnes radí ostatným pacientom, ako zmeniť život k lepšiemu a neohrozovať srdce.