Mýtus alebo pravda?
- Nechty potrebujú dýchať
- OMYL, nechty získavajú živiny z nášho tela, nie zo vzduchu
- Biele škvrnky na nechte predstavujú nedostatok vápnika
- OMYL, škvrny vznikajú najčastejšie ako dôsledok nejakého drobného poranenia alebo traumy nechtov. Škvrnky jednoducho odrastú alebo samy zmiznú.
- Pomôžu vitamínové doplnky?
- PRAVDA, doplňte vitamíny ako horčík, kremík, zinok, vápnik a železo. Na starostlivosť zvonka zaraďte hydratáciu nechtov a nechtového okolia vo forme séra či olejčekov. Osvedčili sa aj spevňujúce laky na nechty.
Vrstvenie má zmysel?
Je dôležité používať toľko lakov a vrstiev? Načo slúži základná vrstva či nadlak takzvaný topcoat? Prvá základná vrstva je vlastne ochranná bariéra a zabraňuje žltnutiu nechtu, môže podľa zloženia dodať nechtu vitamíny a spevniť ho. Nadlak zase spoľahlivo zafixuje farebnú vrstvu a dodá celému lakovaniu krásny lesk a trvácnosť.
Ako správne pilníkovať?
Na skracovanie prírodného nechtu sú vhodné jemnejšie pilníky. Najideálnejšie na skracovanie je sklenený pilník, ktorý má veľmi jemný profil a tak nenaruší jednotlivé vrstvy nechtu a zafixuje ich. Ak používate pieskovaný pilník, tak myslite na to, že na záver by ste mali konce nechtov zafixovať skleneným pilníkom. Veľmi dôležité je, ako si necht pilníkujete. Správna technika je jedným smerom, aby sa koniec nechtu nestrapkal. Ak potrebujete necht viac skrátiť, tak použite klieštiky, ktoré sú šetrnejšie a potom už len vytvarujte necht pilníkom.