Plochá kefa s prírodnými štetinami, okrúhla kefa, tupírovací hrebeň či nástroj na rozčesávanie... Na trhu je veľa pomôcok, ktoré sú však skutočne vhodné pre vaše vlasy?

1. Hrebeň so širokými zubmi
Ak taký ešte nemáte, robíte chybu. Určite si ho zaobstarajte. Hrebeň so širokým rozstupom zubov je zvlášť vhodný na rozčesávanie mokrých vlasov. Ideálne, keď ho použijete priamo v sprche a rozotriete si ním dohladka kondicionér alebo vlasovú masku. Nasucho sa hodí na rozčesávanie hustých, veľmi pevných alebo kučeravých vlasov a tiež na aplikáciu stylingových produktov, ako je pena, krém a sprej.

2. Detangling Brush
Novinka posledných rokov. Ide o kefu z umelého materiálu s krátkymi hustými, flexibilnými a hlavne ohybnými štetinkami. Tvarovo aj veľkostne zapadne do dlane, existujú verzie s rúčkou alebo s krytkou na hygienické nosenie v kabelke. A na čo sa používajú? Môžete sa ňou česať nasucho aj namokro, ale ako už aj jej názov napovedá, ide o rozčesávaciu kefu. Narábajte s ňou jemne, vlasy sa vám zato odvďačia, nebudú sa trhať, lámať ani vyzerať ako slama. Určite si ju zamilujete.

s
Zdroj: Shutterstock

3. Okrúhla kefa
Milujú ju kaderníci aj vlasoví štylisti. Vedia s ňou famózne čarovať, o tom sme sa niekoľkokrát presvedčili v salóne pri finálnom fúkaní účesu. V domácom prostredí sa až tak nepresadila. Najmä preto, že práca s ňou nie je až taká jednoduchá a vyžaduje si prax. Ak máte chuť a čas to s ňou skúsiť, myslite na to, že menšia je určená pre polodlhé vlasy a dodá vášmu účesu husté kučery, väčšia je vhodná pre dlhé vlasy a vyčarujete s ňou voľne padajúce vlny s objemom. Konkurentom na domáce použitie je totiž fúkacia kefa, s ktorou fúkanie účesu zvládne aj začiatočníčka.

4. Plochá kefa alebo Paddle Brush
Kefu ocenia všetky z vás, ktoré túžia po hladkých vlasoch. Keďže je celá rovná a končeky sa neohýbajú von, zabezpečí vyhladenie všetkých odstávajúcich vlasov. Kaderníci ju používajú pri fénovaní, ak chcú docieliť skutočne uhladený účes, alebo pri vyčesaní vlasov do chvosta alebo drdola. Pri kúpe siahnite po takej, ktorá má prírodné štetinky.