Nielenže spôsobuje zvýšenie telesnej hmotnosti, ale kvôli ochoreniu je aj zložité schudnúť! Odborníci si nie sú istí, prečo tomu tak je, ale existuje niekoľko teórií, vrátane zmien v metabolizme, inzulínová rezistencia a zmien v chémii mozgu. Zdravá strava a pravidelné cvičenie môžu pomôcť bojovať s týmto ochorením, ale nemôžete schudnúť rovnakým tempom ako zdravý človek.

Buďte realistickí a uvedomte si, že je určitý hmotnostný limit, za ktorý sa jednoducho už nedostanete. Mať viac energie, zbaviť sa pocitu únavy a depresie sú zvyčajne oveľa dôležitejšie veci, ktoré ovplyvňujú kvalitu života, než pár kíl navyše.

Vykonajte zmeny životného štýlu
Hypotyreóza bude s vami až do konca života, aj preto by zdravá výživa a cvičenia mali byť prioritou. Urobte si čas na zdravé stravovanie a pravidelné cvičenie. Zaviažte sa k príprave vlastných potravín každý deň.

Zmena sa nestane cez noc. Urobte každý deň jeden krok dopredu. Len málokedy je jednoduché alebo rýchle dosiahnuť hodnotné výsledky. Dávajte si pozor na najnovšie módne diéty a tipy v chudnutí. Tieto hity nemyslia na ľudí s hypotyreózou.

e
Zdroj: Shutterstock