Diétne tipy, ak chcete schudnúť s hypotyreózou

  • Znížte užívanie stimulantov. Keď sa snažíte bojovať proti únave, môžu byť stimulanty ako kofeín spôsobom života. Prestaňte s tým, nepite toľko kávy, koly. Dajte si radšej povzbudzujúci čaj. Pomôžete tak nadobličkám sa regenerovať a načerpáte novú energiu.
  • Znížte množstvo sacharidov, ktoré jete na 45% z celkového denného objemu. Zvyšok nech tvorí veľa bielkovín.
  • Doprajte si dostatok čerstvého ovocia, zeleniny a celozrnných výrobkov (celozrnný chlieb a cestoviny, hnedá ryža, pšeničné klíčky). Tieto potraviny sú nutrične nadradené nad ich rafinované náprotivky.
d
Zdroj: Shutterstock
  • Obmedzte sladké (jednoduché sacharidy) potraviny ako sú koláče, pečivo, sušienky, cukríky, zmrzlinu a hranolky. Tieto potraviny stimulujú vysokú produkciu inzulínu. Proteín sa trávi pomalšie, spomaľuje uvoľňovanie inzulínu.

  • Zvýšte príjem vlákniny na 30-40 gramov denne. Ľudia s hypotyreózou sa často stretávajú s pomalým trávením a zápchou. Pite 8-12 pohárov vody denne. Metabolizmus vyžaduje dostatok pitnej vody, inak vás bude chudnutie bolieť. Hypotyreóza spôsobuje zvýšenie telesnej hmotnosti, zvyčajne o 5 kíl.

Kľudne môžete pribrať aj 10 kíl kvôli permanentnej únave a nechuti cvičiť. Keď máte stále pocit únavy, ste bez výkonu. To môže viesť do bludného kruhu. Fyzická aktivita a cvičenie je kľúčom k regulácii hmotnosti a zníženiu vplyvu únavy.