Riešte problém ihneď a nečakajte do ďalšej letnej sezóny, ktorá opäť odhalí chodidlá. Máme pre vás skvelé tipy, ako tento problém porazíte pomocou prírody...

Oreganový olej
Má významné antibakteriálne, antivírusové a protiplesňové vlastnosti. Kúpite ho v bioobchodoch alebo si ho vyrobte samy. Potrebujete sklenú nádobu, olivový olej a sušené oregano. Vsypte ho do nádoby a zalievajte olejom dovtedy, kým bylinky nebudú ponorené. Nechajte na slnečnom mieste lúhovať 2 týždne, preceďte a natierajte si ním postihnuté miesta. Nechajte účinkovať 30 minút, miesto si opláchnite a dôkladne vysušte.

Kožný lekár musí posúdiť, ako liečiť problém.
Zdroj: Shutterstock.com

Cesnak
Cesnak je bohatý na látky, ktoré vedia zatočiť s plesňami, aj s tými na nohách. Zmiešajte cesnakový olej, ktorý si pripravíte opražením pretlačeného cesnaku v 2 lyžiciach olivového oleja, s rovnakým množstvom bieleho octu. Zmes naneste na postihnuté miesta. Keďže liečivo musí pôsobiť aspoň 3 hodiny, obujte si bavlnené ponožky alebo si nohy prekryte obväzom. Kúru opakujte denne, kým infekcia neustúpi.

Jablčný ocot
Ani kyslosť jablčného octu plesne nemajú rady, preto pri podozrivom svrbení vyskúšajte tento protiplesňový recept. Zmiešajte rovnaké množstvo jablčného octu a vody. Do tohto roztoku ponorte nohy na 30 minút denne. Potom si ich dôkladne osušte.