Nikdy však nie je posteľ dostatočne mäkká na to, aby vám nestláčala spánkom na bruchu vaše prsia. Potreby ľudí pri spánku sú individuálne, ale odborníci z oblasti fyzioterapie neodporúčajú spať na bruchu. Pre chrbticu je to pozícia absolútne nevhodná, nielen pre krčnú, ale aj jej driekovú časť. A trpia aj naše prsia.

Keď sme choré...
Naše telo potrebuje vtedy veľa oddychovať. Potíme sa vďaka tabletkám, držíme diétu, a pomaly strácame na váhe, ubúdajú nám tukové bunky. Keď sme dehydrované, pokožka sa nám vysušuje a viac šuverí. Dlhodobé spanie na bruchu má počas choroby devastujúci účinok na prsia, ktoré tak dlhodobým stláčaním môžu meniť tvar. Odporúča sa preto spánok buď na boku alebo na chrbte. Ak spí človek v polohe naboku, potrebuje priestor pod hlavou vypodložiť tak, aby bola hlava v predĺžení tela.

Ak máte nadváhu...
Ako to vyplynulo zo štatistických výsledkov, nadmerná telesná hmotnosť môže rovnako deformovať s ešte väčším deštruktívnym efektom prsia. Tlak na prsia z nadbytočných kíl ešte viac tlačí na prednú stranu hrudníka. Aby sme sa počas spánku naozaj zregenerovali a nevstávali dolámaní a unavení, treba rešpektovať prirodzený tvar tela. Ak má žena veľké prsia, silikóny alebo je po operácii, rozhodne nie je na mieste špekulovať o spánku na bruchu.

Čo patrí medzi prsia?
Ani spánok na boku nie je pre veľké prsia úplne zdravý. Na trhu je však novinka, ktorou si môžete udržať hrudník stále krásny a bujný. Ide o plastovú oválnu tyčku, ktorú si žena umiestni medzi poprsie. Výrobok je určený najmä ženám s veĺkosťou košíkov C a viac. Odteraz môžete dopriať vašim prsiam maximálnu starostlivosť a komfort počas spánku. Novinka dopraje prsiam správnu polohu pri ležaní na boku a zamedzí tak tvoreniu vrások a deformácií.