1. Nemusia to byť práve mokré mapy v podpazuší, ktoré sú vidieť na metre ďaleko. V zime sa potíte menej a kratší čas, ale nárazovo. K teplotnej regulácii prirátajte emočné potenie, ktoré spúšťa stres či strach. Vlhkosť sa pre vrstvenie oblečenia a silnejšie materiály, ktoré chránia pred chladom, v kritických miestach drží dlhšie. Zaparená pokožka svrbí a kradne pocit pohody. Nielen v spoločnosti, ale dokáže znepríjemniť aj taký obyčajný home office.
2. Pot, ktorý sa vyplaví, býva vodnatý, bez zápachu, no iba dovtedy, kým sa doň nepustia baktérie žijúce na povrchu pokožky. Aj v zime sa preto oplatí odstraňovať v podpazuší chĺpky, pretože tým sa zmenší obytná plocha baktériám a zníži sa teplota v celodenne uzavretej oblasti. V zimnom období kombinujte: antiperspirant použite počas náročnejších dní, keď máte stres alebo menštruáciu. Počas voľnejších dní ho vystriedajte jemnejším dezodorantom.
3. Svetre vyžadujú jemnejšie pranie na nízkych teplotách a často na nich škvrny po antiperspirantoch zostanú aj po praní v práčke. Ak vám na nich záleží, siahnite v drogérii po spreji s nápisom invisible, no stains. Zloženie takýchto výrobkov je namiešané tak, aby nezanechávalo stopy na oblečení.