Pomoc pri svrbení
Ak vás svrbí na tvári, pleti chýba nielen výživa, ale aj hydratácia. Preto si vyberajte produkty s obsahom urey, kyseliny hyalurónovej, dexpantenolu a vitamínu B3. Vyvarujte sa starostlivosti s parfumáciou a konzervačnými látkami, ako sú parabény a minerálne oleje.

Uľaviť dokážu krémy s obsahom kamiliek, soli z Mŕtveho mora, rastlinných výťažkov z prasličky alebo nechtíka lekárskeho.
Pri čistení tváre používajte mlieka alebo oleje. Nesprchujte sa v horúcej vode, pretože vysušuje pokožku. V sprche namiesto voňavých gélov používajte neutrálny sprchovací olej.

Svrbenie a vriedky môžu znamenať, že máte svrab.
Zdroj: Profimedia

Domáca lekárnička
Zinková masť pomôže na malej ploche. Väčším miestam uľavíte napríklad kúpeľom z čierneho čaju alebo prasličky roľnej. Vyskúšajte tiež obklady s octovou vodou alebo studený gél z Aloe vera (ideálne z chladničky). Masku si môžete pripraviť z olivového oleja a medu.

Keď oblečenie škodí
Mysleli ste na to, že trenie, škriabanie a tlak oblečenia môžu tiež vyprovokovať svrbenie? Ak máte citlivú pokožku, siahnite po voľnejších strihoch a prírodných materiáloch. V látkach lacnejších výrobcov oblečenia sa často nachádzajú chemikálie vo farbách, ktoré používajú. Práve na tie dokáže koža nevhodne zareagovať. Preto platí zásada, že pred prvým nosením oblečenie vždy operte. A pri praní používajte aviváž bez parfumácie.