Igor Bukovský vo svojich online reláciách rozoberá zaujímavé témy. Jeho nedávnym vďačným hosťom bol obľúbený infektológ prof. Krčméry. Čo si myslí o druhej vlne ochorenia a ďalších zdravotných trápeniach, ktoré Slovensko a jeho obyvateľov čakajú?

e
Zdroj: ARCHÍV

„Ja si myslím, že ak druhá vlna príde, príde veľmi rýchlo, pretože tá je vždy importovaná a zavlečená. Nemyslím si, že by na jeseň prišla druhá vlna, ale počítam s tým, že v zime alebo na jar budúceho roka može prísť ďalšia epidémia, môže to byť pandemická chrípka alebo iný vírus, je to proste úplne normálne. Nemyslím, že na jeseň bude nejaký závažný problém,“reagoval pán Krčméry, ktorý ako prvý odhadol, že o dva mesiace bude po epidémii.

A ako to bude s našou vytúženou letnou dovolenkou?
To je otázka, ktorá momentálne vŕta v hlave mnohým Slovákom. Profesor Vladimír Krčméry ale pozná odpoveď. V nedávnej diskusii na TA3 zdôraznil, že najdôležitejším faktorom sa stáva lokalita a termín pobytu. „Ja by som to asi povedal tak, že ak by som chcel dovolenkovať v krajinách, ktoré nemali prakticky problémy, ako napríklad Čierna Hora, Bulharsko… Pomerne stabilizovaná situácia bola aj v Chorvátsku a Grécku, výborná bola na Cypre a na Malte. To znamená, že ak si niekto naplánoval dovolenku v niektorej z týchto bezpečnejších destinácií niekedy koncom leta, tak v tom nevidím taký problém epidemiologický ako skôr logistický.“

Chorvátsko chce prilákať turistov aj tento rok.
Zdroj: Flickr
Chorvátsko chce prilákať turistov aj tento rok.

Uznávaný epidemiológ upozorňuje, že v prípade turistov okolo vás, nikdyale nemáte istotu, či nepochádzajú z niektorej z ohrozenejších štátov. Krčméry ale všetkým záujemcom o letné radovánky odkazuje jediné. ,,Za najbezpečnejšiu a najférovejšiu považujem dovolenku na Slovensku, pretože sme ju dĺžni našej krajine. Naša krajina mala silný otras v oblasti turistického ruchu,” povedal náš odborník.

Kliknite do galérie fotografií pod článkom.