Choďte lyžovať

Patríte k fanúšikom zimy a zimných športov? Skúste si ešte naplánovať Vianoce v nejakom lyžiarskom stredisku. Až do štedrovečernej večere môžete lyžovať, a potom sa bez starostí z príprav najete na apartmáne, v hoteli či v nejakej reštaurácii.

Je ale treba si uvedomiť, že ubytovanie v tomto termíne môže byť vo vyhlásených zahraničných lyžiarskych strediskách finančné náročné, dokonca už plne obsadené. Napríklad v Taliansku je úplne normálne, že ľudia trávia sviatky mimo domov, a to práve na lyžiach. Prístupnejšie tak pre vás môžu byť skôr menšie lyžiarske strediská. Nemusia však vyhovovať skúsenejším lyžiarom. Ak vám to neprekáža, pozrite si vianočnú ponuku v blízkych rakúskych či menších slovenskýchlyžiarskych strediskách.

Ilustračné foto
Zdroj: Pexels.com
Ilustračné foto

Vidina Vianoc na snehu má však ešte jednu ďalšiu nevýhodu. Pripraviť a zbaliť sa na hory je celkom stresujúci zážitok. Ak k tomu všetkému máte baliť ešte deti a myslieť na darčeky, tak to zase až taký veľký relax nemusí byť. Keď sa toho nebojíte, vyskúšať si Vianoce na lyžiach je skvelý zážitok.

Užite si zimnú romantiku bez stresu

Ak milujete romantickú zasneženú krajinu, ale nie ste fanúšikmi lyžovania, môžete vďaka početným ubytovacím portálom prenajať nejakú romantickú chatku alebo apartmán niekde v prírode. Veľa ich nájdete tiež na Slovensku či v Rakúsku.

Len si predstavte, v kozube príjemné plápolá oheň a vy si užívate štedrovečernú večeru. Hlavne sa vôbec netrápite tým, že budete mať malý alebo žiadny stromček. Ani štedrovečerná večera bez kapra nie je až taká zlá. Veď presne o tom sú Vianoce mimo domu, že si ich užijete v pokoji a vyjdete zo zabehnutých koľají.

Vydajte sa k moru

Milujete teplo a potrebujete si oddýchnuť od zimy? Vydajte sa niekam k moru. Obľúbené sú v súčasnej dobe Kapverdské ostrovy či Spojené Arabské Emiráty. Vycestovať môžete do Thajska, na Seychely či Maurícius, karibské ostrovy a do ďalších exotických destinácií, kam cez Vianoce cestuje čoraz viac ľudí. Vianočné zájazdy ponúka i veľa slovenských cestovných kancelárií, takže s výberom nebudete mať problém.

Ilustračné foto
Zdroj: Pexels.com
Ilustračné foto

Ak si ale chcete vianočný výlet k moru organizovať vo vlastnej réžii, asi tou naj destináciou sú v tomto prípade Kanárske ostrovy. Okolo Vianoc je tu príjemná teplota, okolo 21 stupňov a teplota vody sa pohybuje okolo 20 stupňov. Na každodenné kúpanie to nie je, ale teploty vzduchu i vody sa líšia od ostrova k ostrovu, takže si vopred pozrite, kde sa vám bude páčiť najviac. No ak vám nízka teplota nevadí, ste otužilí alebo sa aj tak nechcete veľmi kúpať, táto destinácia za to stojí.

Za príjemné ceny si tam prenajmete nejaký apartmán a môžete si sami vybrať, koľko dní tam strávite. Na vybrané Kanárske ostrovy sa v zime dostanete z Bratislavy, Viedne či Budapešti. Problém však môže byť s vyššou cenou leteniek okolo sviatkov. Preto pre vás možno bude vhodné ísť na Kanárske ostrovy na dlhšie časové obdobie. Je to vhodné pre ľudí, ktorí môžu pracovať na diaľku.

Využite vianočné ponuky wellness hotelov

Ak sa vám ale nechce nič riešiť, organizovať, baliť, variť, ale i tak rozmýšľate, kam na Vianoce, vydajte sa do nejakého slovenského wellness hotela. Slovensko je bohaté na termálne pramene, a tak si aj bez vycestovania do zahraničia užijete príjemnú teplú a blahodarnú vodu. Navyše ešte strávite pobyt v krásnom prostredí s dokonalým servisom. Hotely sú na sviatky pokojnejšie a pre svojich návštevníkov pripravujú vianočnú výzdobu, špeciálny program, štedrovečernú hostinu a často aj nejaký darček.

Ilustračné foto
Zdroj: Archív – Wellness Hotel Patince****
Ilustračné foto

Krásny vianočný pobyt pre vás pripravili napríklad vo Wellness Hoteli Patince**** na samom juhu Slovenska. V rámci pobytu si môžete naplno užiť sauny, bazény, fitness centrum a ďalšie vymoženosti štvorhviezdičkového hotela. Čaká vás štedrovečerná večera i darček. A čo viac, môžete sa tam vydať len na víkend. Štedrý deň, ktorý je tento rok v sobotu, si tak užijete v pokoji a bez toho, aby ste si museli brať voľno 23. v piatok.

Ak vás takýto oddychový sviatkový víkend láka, ale aj tak si chcete radšej Vianoce užiť doma, špeciálnu atmosféru zažijete aj vďaka Mikulášskemu pobytu. Ten je skvelý hlavne pre rodiny s deťmi. V znamení Vianoc sa nesie tiež Medzisviatkový pobyt. Nový rok privítate v plnej paráde vďaka Silvestrovskému pobytu.

Tak kam sa tento rok na Vianoce vydáte?