Nedostatok liekov im niet čo závidieť, na druhej strane sa u nich môžeme inšpirovať v poctivej domácej liečbe, ktorú často zanedbávame: teplo, oddych, spánok, sirupy, obklady a poriadny vývar často dokážu viac, ako sa zdá.

VÝVAR

Keď vývar, tak najlepší je slepačí, tvrdievali babičky! A, samozrejme, dlho varený, ktorému sa vravievalo aj židovský penicilín. Je pravda, že vedci jeho údajné liečivé schopnosti nepotvrdili, no v jeho čarovnú silu veríme dodnes. Silná polievka síce priamo nezahubí baktérie ani vírusy, ale ak nie je úplne najhoršie, telu môže dodať energiu potrebnú na to, aby to zvládlo samo. Navyše, je to ľahko stráviteľné jedlo, ktoré organizmus príliš nezaťaží a vývar zvládne aj pacient, ktorý na jedlo nemá ani pomyslenie.

Vývar
Zdroj: shutterstock
Vývar

POCTIVO TO VYLEŽTE

Ak len trochu môžete, nesnažte sa vstávať z postele a vrhať sa do práce, len čo sa vám mierne uľaví, čo-to popratať po byte ani stále odpovedať na e-maily, lebo choroba sa vráti. Dajte telu čas, aby sa poriadne otriaslo a postupne nabralo nové sily. Aj imunita potrebuje priestor, aby sa obnovila a o pár dní vás zase nepoložila na lopatky.