Tuk sa ukladá v oblasti brucha z rôznych dôvodov, vrátane prejedania sa, redukcie hormónov vekom, nedostatku pohybu a kvôli stresu. Konzumácia zázvoru vám vyrieši každý z týchto problémov. Zázvor môže znížiť chuť do jedla svojimi regulačnými účinkami na hladinu krvného cukru a cholesterolu. Niekoľko plátkov čerstvého zázvoru v horúcej vode pred jedlom podporuje trávenie.

Redukcia kortizolu
Hormón kortizol hrá zásadnú úlohu pri nadmernom brušnom tuku a priberaní na váhe, pokiaľ žije človek pod chronickým stresom. Kortizol ako steroidný hormón je nevyhnutný pre energetickú reguláciu a mobilizáciu. Maximálne hladiny kortizolu máme vždy ráno a zmenšujú sa počas dňa.

Pri chronickom strese nastane zvyšovanie jeho tvorby a tuk sa presťahuje do viscerálnej oblasti brucha, kde dostáva aj zvýšený prívod krvi. A bruško je na svete! Zázvor patrí do skupiny bylín a korenia, ktoré sú považované za stimulanty, ktoré majú podobný účinok ako kofeín. Spotreba až 4 g alebo 2 lyžičky zázvoru denne zvyšujú metabolizmus a trávenie počas dňa. Pridajte k tomu trochu pohybu a spálite kalórie rovno z bruška.