Žena s mnohými znamienkami, a predsa modelkou!

Žena s mnohými znamienkami, a predsa modelkou!

21-ročná Nemka Marika Nagy žije s ochorením, ktoré sa prejavuje mnohopočetnými znamienkami po celom tele. Ide o takzvaný kongenitálny melanocytový névus a je to veľmi vzácna porucha, ktorá postihuje len 1% celkovej populácie.

U Mariky nič nenasvedčovalo tomu, že by trpela nejakým ochorením – všetky vyšetrenia v tehotenstve boli úplne v poriadku. Marikin otec, Axel Nagy, pre Barcroft.TV hovorí: „Keď sa Marika narodila, bol to určite šok. Do tej doby vyzeralo byť všetko v poriadku.“

Lekár oznámil rodičom, že je 50% šanca, že ich dcérka prežije. Bolo potrebných sedem operácií, aby sa jej šance na život zvýšili. Našťastie ich zvládla. Aj napriek tomu je u nej vyššie riziko rakoviny kože.

Kvôli svojej pokožke si mladá dievčina užila kopec šikany v škole. Spolužiaci ju nazývali „kravou“ alebo jej hovorili, že je celá od blata, že je špinavá a škaredá. Pre dailymail.co.uk. povedala: „V škole to bolo zložité. Nemala som žiadne kamarátky.  Dievčatá ma obkľúčili v chodbe a hovorili mi, že som škaredá. Niekedy do mňa strkali alebo ma kopali...“ Pre Mariku to bolo náročné obdobie, kedy jej sebavedomie bolo na bode mrazu, hoci jej rodičia sa snažili ju podporovať.

Všetko sa zmenilo, keď sa Marika začala zúčastňovať na školskom dramatickom krúžku. Zamilovala si to, pretože pri hraní mohla predstierať, že je niekým celkom iným, mohla na pár hodín prestať o sebe uvažovať ako o tom dievčati so znamienkami po celom tele. Postupne sa vďaka tomu Marika naučila naozaj akceptovať samu seba aj so svojou pokožkou a získala sebavedomie.

Navyše sa táto mladá žena v januári roku 2018 stala mamičkou krásneho zdravého synčeka, čo jej pomohlo ešte viac získať sebavedomie. Je slobodnou matkou, ale zvláda to lepšie, ako si myslela. Okrem toho ju jej syn motivuje k tomu, aby využila svoju situáciu a vzhľad a ukázala všetkým, ktorí o nej pochybovali, že je silná a môže dokázať veľa.

Marika sa začala zaoberať modelingom a zdá sa, že jej kariéra pomaly ale isto rastie.
Pre Barcroft. TV povedala: „Som len na začiatku mojej modelingovej kariéry, ale spolupracujem s mnohými miestnymi fotografmi a spoločnosťami. Nič prevratné, no fotila som v spodnej bielizni pre niekoľko obchodov s oblečením, čo je vážne vzrušujúce a umožnilo mi to naplno prijať svoje telo.“

Marika sa teší z pozitívnych a podporných reakcií na svoje fotky. Okrem toho sa ale snaží tiež zvyšovať povedomie o ochorení, ktorým trpí. Pravidelne uverejňuje na svojom Instagrame inšpiratívne a povzbudivé slová. Chce pomôcť tým, ktorí kvôli svojmu ochoreniu trpia podobne, ako trpela ona.

Autor: Mária
Foto: barcroft.tv

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Príbehy zo života"

Poradňa