Život bez neho by nám nechutil a veľmi bolel

Život bez neho by nám nechutil a veľmi bolel

Hydrogénuhličitan sodný má veľa použití. Ako liek, znižuje tvorbu žalúdočnej kyseliny a môže sa užívať po jedle na zabránenie pálenia záhy a poruchy trávenia. Zväčša ho poznáme ako šumivé tablety rozpustené vo vode alebo prášok.

Pečivo
Jedlá sóda je kypriaca látka, ktorá sa používa na výrobu cesta. Jedlá sóda je alkalická a po zmiešaní s kyselinou, tvorí oxid uhličitý. Oxid uhličitý vytvára malé bublinky, čo je dôvod, prečo sa cesto dvíha. Hoci pečivo nemusí chutiť na slano, celozrnné pečivo má viac ako 500 mg sodíka.

Fazuľa a strukoviny
Namočte fazuľu cez noc v roztoku 98 percent vody 2 sódy bikarbóny. Alkalizujúci efekt jedlej sódy zjemní vlákninu vo fazuli, začne rozpúšťať bielkoviny, takže fazuľa bude po varení a konzumácii stráviteľnejšie. Pred varením fazuľu opláchnite a odstráňte prebytočný sodík a varte v sladkej vode alebo s vývarom.

Šumivé nápoje
Hydrogénuhličitan sodný je šumivý, produkuje oxid uhličitý v zmesi s kyselinou, ako je kyselina fosforečná alebo kyselina uhličitá. Väčšinou jedna šumivá tabletka obsahuje 35 mg sodíka.

Potravinové farbivo
Hydrogénuhličitan sodný je aj v látkach, ktoré sa používajú pri výrobe potravinárskych farbív. Pretože má stabilizačné vlastnosti, je používaný ako súčasť mnohých farebných gélov potravín. Zvyčajne je v takých množstvách, že nemá veľmi vplyv na hladinu sodíka v krvi.

Autor: bb
Foto: profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa