Dlhých 17 rokov ticho trpela: Slávna speváčka boj s rakovinou prehrala

Dlhých 17 rokov ticho trpela: Slávna speváčka boj s rakovinou prehrala
Švédska speváčka Marie Fredriksson bola hviezdou popového dua Roxette. V pondelok 9. decembra vo veku 61 rokov prehrala svoj dlhoročný boj s rakovinou. Smutnú správu oznámil manažment kapely.

Energická Marie Fredriksson nosila charakteristický krátky zostrih platinovej farby. Pri vystúpeniach jej bolo vždy plné pódium a vedela strhnúť celé publikum. Milovali ju milióny fanúšikov po celom svete.

So zákernou rakovinou bojovala 17 rokov. V roku 2002 jej diagnostikovali nádor na mozgu a napriek náročnej liečbe sa Marie z toho dostala. V roku 2009 sa vrátila na pódiá, vydala s Roxette nové albumy a koncertovala po celom svete. V roku 2016 jej však lekári odporučili, aby prestala s koncertnými turné a zamerala sa na svoje zdravie. V pondelok 9. decembra 2019 rakovine podľahla.


Marie a jej kolega Per Gessle založili skupinu Roxette v roku 1986 a hudobný svet obohatili o hity It Must Have Been Love, Listen to Your Heart, How Do You Do! a mnohé ďalšie. Per jej poslal do neba emotívny odkaz: „Ďakujem ti, Marie, ďakujem ti za všetko. Bola si výnimočná muzikantka, majsterka hlasu a úžasná umelkyňa. Ďakujem ti, že si moje čiernobiele piesne namaľovala tými najkrajšími farbami. Viac, než štyridsať rokov si bola najlepšou kamarátkou. Som hrdý, poctený a šťastný, že som si mohol užiť toľko tvojho času, talentu, vrúcnosti, štedrosti a zmyslu pre humor. Všetka moja láska patrí tebe a tvojej rodine. Veci už nikdy nebudú také, ako predtým."

Posledná rozlúčka s hviezdnou speváčkou bude iba v kruhu Mariiných najbližších. Manžel Mikael Bolyos a deti Josefin a Oscar prosia verejnosť, aby rešpektovali ich smútok.

Autor: Tat
Foto: Getty Images

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa