Zorganizujte si svadbu za týždeň: Poradíme, ako na to

Zorganizujte si svadbu za týždeň: Poradíme, ako na to

Zorganizovať svadbu za týždeň? Možno patríte k párom, ktoré majú radi spontánne rozhodnutia, možno máte naponáhlo a možno sa vám niekoľkomesačná svadobná hystéria maximálne prieči!

Mať len týždeň na zorganizovanie vášho dňa D nie je vcelku ideálne, no na druhej strane, to nie je nemožné. Stačí, ak získate funkčný systém a vybavíte napokon všetko, čo si zaumienite. 

Nech je už váš dôvod na rýchlu svadbu akýkoľvek, počítajte s jednou zásadou. Čím menej hostí a pozvaných bude, tým jednoduchšie budú prípravy. Aj za týždeň možno stihnúť mnohé, rýchle svadby sú však vhodné pre páry, ktorým na okázalosti až tak nezáleží.

Zoznam je dôležitý
To, čo nemáme napísané na papieri zvykneme zväčša zabudnúť a pri týždňovej organizácii svadby je preto zoznam viac než potrebný. Pri jeho písaní si týždeň rozdeľte na sedem dní a ku každému priraďte veci, ktoré potrebujete vybaviť. Nezabudnite, že triezva priorita jednotlivých krokov je veľmi potrebná, nakoľko sa môže stať, že to, čo ste si nechtiac zapísali na koniec zoznamu bolo potrebné vybaviť na samom začiatku.

Ešte sedem dní a sme svoji
Ten sa nesie v znamení úradov a termínov, bez nich sa totiž ďalej nepohnete. 
Termín a miesto obradu – je na vás, či to bude civilný alebo cirkevný sobáš, v každom prípade však musíte rátať s tým, že skorý termín bude veľmi ťažké  získať, nakoľko takéto termíny sa zvyknú objednávať aj pol roka vopred, a to najmä vo väčších mestách.

 • Miesto svadby – reštaurácia či hotel, kde by sa mala konať vaša svadba po obrade. Nezabudnite na počet hostí, menu, ktoré sa bude podávať, na alkoholické ako aj nealkoholické nápoje a niektoré reštaurácie ponúkajú výrobu dezertov či svadobnej torty, na ktorú by ste zaiste nemali zabudnúť. Ak budete mať málo hostí, postačí aj slávnostný obed, či večera.
 • Torta a zákusky – ak vám ich neponúknu priamo na mieste, navštívte šikovného cukrára, ktorý vám ich zhotoví na zákazku. Ak si však nepotrpíte na rozdávanie koláčov známym i neznámym ľuďom na kilá, stačí ak zabehnete do overenej cukrárne a objednáte obľúbené zákusky.
 • Svadobné oznámenia – je dôležité vyhotoviť ich v predstihu, pretože ich tlač nemusí byť na počkanie. Ak ste skôr nekonvenčná dvojica, namiesto oznámení rozošlete známym e-mail, alebo obrad oznámite až dodatočne.
 • Šaty pre nevestu a ženícha – tu treba pripomenúť, že pokiaľ si šaty budete požičiavať, najlepšie dni na rešerš požičovní sú uprostred týždňa, kedy sa šaty z predchádzajúcej soboty nachádzajú už vyčistené v požičovni a vy si tak môžete vybrať z viacerých modelov. Pokiaľ si vyberiete šaty, ktoré vám celkom nesadnú, musí ich upraviť krajčírka, a to chce nejaký čas nazvyš. Myslite aj na doplnky, ak si ich nepožičiate, kúpite ich na ďalší deň.
 • Produkcia – tú treba riešiť takisto zavčasu. Inými slovami sa myslí hudba, kameraman a fotograf, ktorých by ste mali obvolať, aby si našli čas na vašu svadbu. Teda, ak ich nevie zastúpiť niekto z vašich najbližších.
 • Doprava – ak sa nechcete voziť vo vašom aute, spojte sa aj s požičovňou limuzín či overenou taxi službou. Pokiaľ budete mať svadbu mimo mesta, myslite naj na hostí, aby sa tam mali ako dostať a rezervujte minibus prípadne autobus.
 • Obrúčky – najvyšší čas sa po nejakých poobzerať, vyhraďte si na ne viac času, aby ste si mohli porovnať ponuku viacerých zlatníctiev. Častokrát obrúčky nie sú priamo k odberu, alebo nemajú vašu veľkosť, ich vyhotovenie trvá viacero dní.
 • Topánky – ešte ich nemáte? Tak si choďte nejaké vybrať, aby ste ich potom doma mohli rozchádzať, aby vás hneď neotlačili.
 • Vizáž a účes – najlepšie spravíte, ak sa vyberte do profesionálneho štúdia, kde vám na jednom mieste ponúknu oboje (možno aj nechtový dizajn k tomu). Vopred sa však poraďte o vašej predstave a najlepšie by bolo, ak by ste absolvovali aj skúšku vizáže.
 • Doplnky k šatom – sú dôležitým doplnkom, preto ich výber nezanedbajte.
  Svadobná kytica a výzdoba – kytica by mala byť skvostom nevesty a tak by mala aj vyzerať. Pekná kvetinová výzdoba osvieži svadobnú miestnosť.
 • Zasadací poriadok – ten by nemal chýbať, aby na mieste nevznikol chaos.
 • Program – chcete zabaviť svojich hostí? V tom prípade im pripravte niečo špeciálne – napríklad barmanskú šou, karaoke, kúzelníka, karikaturistu, ohňostroj či iné podobné aktivity. 
 • Kontrola – nezabudnite si krok za krokom skontrolovať veci, ktoré ste doposiaľ vybavili a postupne si ich odškrtávať zo zoznamu. Len tak budete mať istotu, že ste na nič podstatné nezabudli.

Veľa naraz?
Ak sa vám zdá, že je toho odrazu veľa a myslíte si, že by ste to napokon nezvládli, požiadajte o pomoc niekoho z rodiny, dobré kamarátky či vašich známych. Týchto starostí sa však zbavíte aj vtedy, ak zveríte vašu svadbu do rúk svadobnej agentúry, ktorá to za dohodnutý poplatok s radosťou spraví za vás.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa