Zrelého muža už nezmeníte, alebo?

Zrelého muža už nezmeníte, alebo?

Ak vám niekto z priateľov povie, že váš chlap flirtoval počas vašej neprítomnosti na party s inou ženou, máte chuť ho preraziť na polovicu. Keď si neviete kontrolovať temperament, chcete sa s ním v momente rozísť.

Kedy spoznať, že ide len o vašu chorobnú žiarlivosť a kedy je načase partnera skutočne opustiť a prestať o jeho lásku ďalej bojovať? Vravíte si, že by ste sa nikdy nechceli dostať do situácie, ako vaše kamarátky, kolegyne, ktorých partneri sa s vami zoznámili a vy ste pocítili medzi vami chémiu.

Zmena k lepšiemu...
Nemali ste na neho chuť, nevyžarovali ste žiadne signály, ale on sa namotal a vy ste to postrehli. Bolo vám kamošky ľúto. A teraz sa to možno stalo vám. Aký je to pocit. Hnusný, však? Kedy sa rozhodnúť, nechať partnera tak, lebo už jeho aktivity nezvládate? V prvom rade sa musíte samej seba opýtať, či mu ešte dokážete dôverovať, keď vás už párkrát podviedol. Ak vás sklamal iba raz, mali by ste byť zhovievavá a odpustiť mu. Ak začne meniť svoj prístup k lepšiemu, zrejme mu na vašom vzťahu záleží. Ak sa však veci, ktoré vás hnevajú dejú bezmedzne... diskutujte o nich. Ešte mu neotvárajte dvere na rozlúčku.

Super milenec, ale mizerný partner!

Opýtajte sa ho na váš vzťah. Nech ho charakterizuje, či sa cíti znudený, alebo chce, aby ste viac experimentovali. Nedávajte za vinu krach vzťahu len jemu. Jedno vedie k druhému. Ani vy sa možno nesprávate podľa jeho predstáv. Kedy je správny čas na terapiu? Nehanbite sa priznať si, že potrebujete možno vo vzťahu tretiu osobu, dobrého terapeuta, ktorý s vami bude odborne pracovať. Pracovať na vzťahu musíte ale 24 hodín. Ak už teraz viete, že sa budete chcieť meniť len vy, a snaha je len na vašej strane, buďte rozumná a netrápte sa ďalej vo vzťahu bez perspektívy.

Eva Máziková si štyridsaťročné manželstvo pochvaľuje: Muž ju obskakuje!

Zrelého muža už nezmeníte
Môže na čas nebyť aktívny, bude za vami cupitať ako malé dieťa, ale neskôr sa môže vrátiť ku svojmu stereotypu, ktorý tak nenávidíte. Možno ho nikdy nezmeníte na obraz, ktorý si v mysli želáte. Aj on aj vy máte predsa svoje hranice. Možno mu nikdy nebudete vedieť dať v sexe to, po čom túži. Nesnažte sa dotlačiť ho do nejakého prísľubu, ani vás. Ani mu nič nesľubujte, že sa zmení. Budete mať nad sebou Damoklov meč. Kedy sa už neoplatí bojovať za partnera? Keď on bojovať nechce o vás. Muži sú rozhodnejší ako my ženy. Ak raz povie „koniec“, nesnažte sa. 

Autor: Denisa

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa