1. Nepreháňajte to s predsavzatiami
K Novému roku patria aj novoročné predsavzatia, ale nič netreba preháňať. Detailné zoznamy, ktoré vznikajú popredu, mávajú príliš nereálne ciele a ako je potom zvykom, na ich naplnenie čakáte márne. Podobné plánovacie stratégie teda odložte, alebo ešte lepšie - celkom na ne zabudnite. Je to len pre vaše dobro, aby ste si sami neprivodili sklamanie z roku, ktorý vás ešte len čaká.

parik
Zdroj: Shutterstock

2. Stop zákazom o alkohole a cigaretách
Čo sa predsavzatí týka, dobre uvážte, či si nejaké dáte už pred koncom roka. Je nám jasné, že vianočné sviatky mohli byť tým, čo spôsobilo vaše skalopevné rozhodnutie, že piť už určite nebudete, ale zamyslite sa ešte raz - aj to na Silvestra splníte? Rozhodnutia typu prestanem piť alebo skončím s fajčením si dávajte v čase, keď viete, že všade naokolo nebudú lákadlá a že máte šancu svoj osobný sľub aj dodržať. Inak budú vaše reči, sľuby a predsavzatia iba celkom prázdnymi rečami, čo sa v živote veľmi neráta.

3. Neriešte kilá
Možno to znie malicherne a možno nie, ale neodporúčame pred koncom roka ani výstup na váhu. Teraz nie je čas, kedy sa treba zaoberať diétami a cvikmi, ktoré odbúrajú nejaký ten fald, pretože vás čakajú silvestrovské oslavy. Pokiaľ si chcete stoly plné jedla a pitia s rozumom užiť, detailné premýšľanie nad kilami nechajte bokom a užite si prechod do nového roka v pohode a s čistou hlavou. Po oslavách bude predsa dostatok času na prehodnocovanie svojich stravovacích návykov a na zavedenie nejakých opatrení za účelom štíhlejšej postavy.

parik
Zdroj: Shutterstock

4. Nikomu nič nevyčítajte
Aj keď sa to niekedy jednoducho nedá a slová vás na jazyku doslova svrbia, otvárať dôležitú debatu pred koncom roka je akoby hranie sa granátom. Dobre viete, že sa z vyslovenia vašich výčitiek môže stať skutočná hádka a čo je ešte horšie, vstup do nového roka tak môžete prežiť nahnevaná, smutná alebo dokonca aj sama. Ak teda máte na srdci niečo, čo na Nový rok nepočká, dopredu si zvážte, ako môže blížiaca sa debata dopadnúť a ako to ovplyvní Silvester a Nový rok. Dobre predsa viete, že sa vraví - ako na Nový rok, tak po celý rok...