Žiaľ, Slovenská pošta musela pristúpiť k zvyšovaniu cien aj preto, že v prvom polroku minulého roka mala stratu až 11,9 milióna eur z univerzálnej služby. Spôsobil ju najmä pokles objemu podávaných zásielok. V preklade, poštu využívame stále menej a menej.
Navýšením cien niektorých produktov chce Slovenská pošta však aj motivovať ľudí k tomu, aby využívali elektronickú formu podania listov, takzvaný ePodací hárok. Argumentuje, že elektronickým podajom zásielok môžete ušetriť takmer 10 % z ceny poštovného.

Worker,Carrying,A,Goods,Box,In,A,Large,Frozen,Warehouse.export-import
Zdroj: Shutterstock

Poslednú cenovú úpravu urobila Slovenská pošta v marci 2022. Žiaľ, všetko dražie a neobchádza to ani poštové služby. V roku 2023 predpokladá Slovenská pošta rast nákladov o 1,05 % (je to spôsobené najmä nárastom cien energií, nákladov na prepravné a pod.).
Tak pristúpili k neobľúbenému riešeniu a tým je zdražovanie. Nové ceny ste tak už možno pocítili na svojej peňaženke aj vy. Celkové zvýšenie cien predstavuje nárast o 16,91 %, pri využití ePodacieho hárku sa cena doporučených zásielok zvyšuje o 13,39 % a cena úradných zásielok narástla  o 11,63 %. Cena za službu „doporučene“ sa zvýšila o 20 centov.