Prečo sa nevydať na spoločný rodinný výlet do niektorého z najstarších slovenských múzeí? Už len pri vstupe do týchto impozantných budov vám prebehne mráz po chrbte. História, ktorú tu máte doslova na dlani vám odkryje tie najtajnejšie predstavy o živote ľudí z dávnej histórie. Dosť bolo rozprávania a hurá na exkurziu!

1. Podtatranské múzeum

Ak budete niekedy mať cestu okolo Tatier, určite sa zastavte v Poprade. Múzeum sa nachádza v budove postavenej z roku 1886 v pseudorenesančnom slohu. Sprístupnené pre verejnosť bolo až od roku 1887. Dozviete sa tu všetky odpovede na mnohé otázky týkajúce sa histórie podtatranského regiónu.

Na snímke budova Podtatranského múzea v Poprade 3. júna 2022. Archeologickú expozíciu „Kniežacej hrobky z Popradu“ v súčasnosti pripravujú v Podtatranskom múzeu v Poprade. Hrobka germánskeho kniežaťa z prelomu 4. a 5. storočia nášho letopočtu sa našla v roku 2005 počas výkopových prác v priebehu výstavby Priemyselného parku Poprad – Matejovce. Nová expozícia v múzeu má byť otvorená do konca tohto roka. FOTO TASR – Milan Kapusta
Zdroj: Milan Kapusta