Načo míňať peniaze na to, čo môžete mať za pár centov a ešte sa pri tom aj zabavíte? Listové šaláty, reďkovky, cibuľka i rajčiny rastú rýchlo a nie sú náročné. Dokonca pre ne nemusíte zháňať nové kvetináče. Pohľadajte doma starý hrniec, prázdne plechovky, cedník, vyhodený kuchynský drez či drevenú debničku a vytvorte si originálnu záhradku.

Mix tvarov a farieb
V nádobách sa výborne darí listovej zelenine. Nemusí to byť len klasický hlávkový šalát. Skombinujte ho s červeným, kučeravým, rukolou, valeriánou poľnou, rímskym šalátom a so špenátom. Pestrá zmes listov vyzerá krásne v hrantíku aj na tanieri. Môžete ich pestovať od jari až do jesene. Na prázdne miesta každé dva týždne dosejte nové. Šaláty určené na strihanie zrežte 2 až 3 cm nad substrátom, aby dorástli nové.

V nádobách sa výborne darí listovej zelenine.
Zdroj: Shutterstock
V nádobách sa výborne darí listovej zelenine.

Chrumkavé guľôčky
Aj reďkovky nájdete v rôznych farbách a tvaroch - červené, biele, fialové, žlté, guľaté i podlhovasté. Reďkovky klíčia prakticky okamžite a už o dva týždne môžete zberať prvú úrodu. Zasejte ich riedko a po naklíčení semenáčiky pretrhajte, aby mali dostatok priestoru na rast koreňov, inak budú mať len bujné listy. Reďkovky majú rady slnko a vodu. Mladé listy nevyhoďte, pokrájajte ich do šalátov.