Vymýšľať si výhovorky, prečo ste sa dnes ešte nestihli preobliecť a učesať, nie je ani pri práci z domu na mieste. Ak sa počas obdobia karantény zanedbáte, len ťažko sa vám bude vracať do roly upravenej dámy.

Zabudnite na tepláky
Aj keď je jednoduchšie byť celý deň v pohodlných teplákoch či nebodaj v pyžame a úradovať priamo z postele, zabudnite na to. Hoci pracujete z domu, mali by ste sa správať ako v čase, keď o koronavíruse nikto nechyroval. Nezabúdajte teda na rannú hygienu, mejkap a na vhodné, aj keď možno o niečo pohodlnejšie oblečenie.

Ak vám pyžamo obrazne „prirastie ku koži“, budete menej efektívna v práci. Váš mozog sa nastaví na oddychový režim. Pyžamo je predsa na spanie, nie na prácu. Vyhnite sa aj druhému extrému - tesné lodičky a šik kostým (ak ich práve nepotrebujete počas videokonferencie), nechajte visieť v skrini. Žiada si to pohodlné, no elegantné oblečenie.

Dá sa to aj takto
Práca doma v biznis štýle
Lele Zemanová, riaditeľka marketingovej agentúry, už vyše roka pracuje z domu. Svoj čas si dokonale zorganizovala. Tri dni úraduje za počítačom, zvyšné dva dni sa stretáva s klientmi. Vždy je však dokonale upravená. Tvrdí, že jej to pomáha sústrediť sa na prácu. „Pre mňa je to štandard. Potrebujem byť neustále upravená a pekne oblečená. Nikdy som nenosila tepláky.“

Lele Zemanová, riaditeľka marketingovej agentúry, už vyše roka pracuje z domu
Zdroj: Archív
Lele Zemanová, riaditeľka marketingovej agentúry, už vyše roka pracuje z domu