1. Pasca na myši
Ak chováte nejaké hospodárske zvieratko, istotne už máte s myšami akú-takú skúsenosť. Nemusíte ich hneď lapať do pascí a brať im život. Stačí, ak im do klietky prichystáte voňavú návnadu - myši zbožňujú vône. Kúsok vaty pokvapkajte výpekom zo slaniny, vložte do pasce a čakajte. Do takto voňavej pasce sa myš určite čoskoro lapí.

2. Náhradný tmel
Odpadol vám z okien kúsok tesnenia? Pri starších oknách tesnených tmelom sa to občas stáva. Ľahko si poradíte, ak zmiešate vatu s tekutým lepidlom na papier. Presne s takým, ktoré po zaschnutí vytvára gumu. Hmotu naneste na poškodený rám okna a nechajte vyschnúť. A máte dokonalú náhradu tmelu!

d
Zdroj: Shutterstock

3. Pre rastlinky
Konzumácia predklíčených rastlín je v móde už zopár rokov. Ak si chcete dopestovať vlastné, poľahky to urobíte aj doma. Na plytký tanier naneste vrstvu vaty a zalejte ju vodou tak, aby bola vata mokrá, ale neplávala. Potom už len stačí nasypať semienka a počkať pár dní, kým vyklíčia. Zaručene ekologické klíčky sú na svete, tak dobrú chuť.

4. Rýchly odsávač vody

Vodovodná batéria vám stále presakuje? Kým k vám dorazí vodoinštalatér, aby galibu odstránil, pomôžte si vrstvou vaty. Tesne ju namotajte okolo slziaceho miesta. Pozor však, je to len krátkodobé riešenie.