Pre mnohých je leto najkrajšie ročné obdobie. Môžete si vychutnať čerstvý vzduch, doma častejšie vetrať a tráviť čas na balkóne či terase. Je v tom však háčik – otravní hmyzí škodcovia, ktorí znepríjemňujú dni aj noci. Aké zbrane proti nim použiť?

POZOR! Chemické repelenty môžu náhle priťažiť alergikom. No po opakovanom či výraznejšom používaní môžu mať ťažkosti aj ostatní ľudia.

Rôzne druhy sieťok
Sieťka proti hmyzu nemusí byť esteticky najpríjemnejšia, ale v zamorených oblastiach pri vode či v lesoch je doslova nevyhnutnosťou. Dnes už je na trhu viacero typov - magnetické, nalepovacie či nasúvacie na lišty, ktoré nemusíte inštalovať napevno a využijete ich len sezónne.

Rôzne druhy sieťok
Zdroj: Archív
Rôzne druhy sieťok

Elektrické lapače
Elektrický svetelný či ultrazvukový lapač vábi hmyz reagujúci na svetlo. Ak nechcete, aby vás v noci rušil bzukot, umiestnite ho v záhrade, na terase, balkóne či parapete – podľa dosahu. Má však jednu nevýhodu. Aj keď vás účinne zbaví otravných múch a komárov, riskujete aj usmrtenie užitočného hmyzu. V obchodoch nájdete aj verziu na kempovanie - poháňanú plynovou kartušou.