1. Skvelý čistič
Pripálený sporák a rúra s nánosmi zapečeného jedla bude minulosťou, ak naň zaútočíte hrubozrnnou soľou a kvapkou vody. Pripáleniny čistite ešte pred tým, než stihnú vyschnúť. V opačnom prípade ich zasypte soľou, pridajte zopár kvapiek vody alebo kyseliny citrónovej a nechajte chvíľu pôsobiť. Látky obsiahnuté v soli zmäkčia pripáleniny a zrnká soli zas budú počas umývania pôsobiť ako jemný šmirgeľ, ktorý vyčistí, ale nepoškriabe.

ČO DOKÁŽE… hrubozrnná soľ? Odoženie aj duchov!

2. Do kávy
Ak máte pocit, že váš „turek“ je prisilný a horkejší, než znesiete, pridajte doň pár kryštálikov soli. Ak varíte tureckú kávu v džezve a zabudli ste ju na sporáku dlhšie, s priveľkou horkosťou vám pomôže opäť soľ.

3. Zničí burinu
Nasypte hrubozrnnú soľ medzi špáry v chodníku alebo medzi dlaždice, teda na miesta, kde si s burinou neporadí motyka, len ručné pletie. Kam padne soľ, nenarastie burina a vy nemusíte používať chemikálie ani ručnú silu.  

4. Umyje vázy
S vodnými usadeninami vo váze si poradí soľ. Nasypte ju dovnútra, pridajte trochu vody a poriadne pretraste. Pasta z hrubozrnnej soli si poradí aj s usadeninami od čaju. Vydrhnete ňou vnútro šálky a znova bude ako nová.

5. Na pripálenú žehličku
Látka priškvarená na žehliacu časť môže byť poriadne na oštaru. Pripálenín zbaví žehličku hrubozrnná soľ. Nasypte ju na papier, zapnite žehličku na najvyššiu teplotu a „žehlite“. Výsledok vás milo prekvapí.