Rozkvitnuté vetvičky vo váze, jarné kvietky v poháriku, rozvešané maľované vajíčka... Tu je zopár inšpirácií vhodných do interiéru zariadeného tradične aj moderne.

1. Vŕbové prútiky sú obľúbeným symbolom jari nielen preto, lebo sa z nich vijú korbáče. Roztomilé bahniatka okrášlia kuchyňu rovnako dobre ako ostatné miestnosti v byte. A rozvešané vajíčka či iné jarné ozdoby, ako sú zajace, vtáčiky, motýle a kvietky, na nich veľmi dobre vyniknú. Samozrejme, môžete použiť akékoľvek vetvičky stromov, pretože v teple rýchlo zakvitnú.

Jarná nálada
Zdroj: archív, shutterstock
Jarná nálada

2. Blesková premena bytu zo zimného spánku sa vždy podarí zmenou farebnosti. Stačí vymeniť poťahy na vankúšoch, dekoračné deky či závesy a pridať farebne zladené dekorácie. Môžete zvoliť tlmené farby, ako je tu na fotke kombinácia bielej a ružovej. Ale konkrétne Veľká noc znesie aj krikľavé odtiene žltej, zelenej či modrej. Záleží len na vašom vkuse a zariadení bytu.

Jarná nálada
Zdroj: Hunger & Simmeth GmbH
Jarná nálada

3. Preneste viac prírody dovnútra – nielen samotné kvety, ale aj trochu zeme. Môžete na to zvoliť sklenú misku s machom – je zároveň starosvetská aj moderná. Takáto minizáhradka na tanieri je ideálna na výzdobu balkóna. Zeminu s machom udrží pokope prútie (a starostlivo zakrytý záhradnícky drôtik). Ďalšie dozdobenie vetvičkami a vajíčkami je už hračka.