„Bola to veľká záťaž, opotrebovala sa mi chrupavka a začal som mať problém s kolenom. Časom sa to stáva všetkým športovcom. Hrozila mi operácia, no rozhodol som sa, že radšej schudnem, ako by som ju mal podstúpiť,“ vyjadril sa Filan pre PLUS 7 DNÍ.

So zhadzovaním kilogramov začal pred piatimi rokmi a spolu s nimi sa zbavil aj povestnej tmavej hrivy. Naposledy na jednom z bratislavských koncertov vyzeral úplne inak. „Neviem, koľko presne som schudol, ale keď som si nedávno kupoval vo Viedni nohavice, v páse som mal menej o šestnásť centimetrov,“ komentoval s hrdosťou svoj úbytok na váhe.

28.05.2009, krst knihy, Boris Filan, Dole vodou
Vaclav Hudecek, huslista, virtuoz
pôvodný súbor:IMG_foto Julius Dubravay_0107134.JPG
Zdroj: Dubravay Július

Keby Borisa Filana nezačali trápiť zdravotné problémy s nohou, asi by sa do nového životného štýlu a chudnutia nepustil. Dokonca tvrdí, že to pre neho nebolo príliš náročné. „Vedel som, že musím a mám dosť pevnú vôľu. Dokázal som aj prestať fajčiť, chudnutie je proti tomu nič. Nie je ťažké schudnúť, náročnejšie je udržať si to,“ vraví.

Na zhadzovanie prebytočných kilogramov zvolil pravdepodobne najúčinnejšiu metódu na svete. „Kedysi sa českého psychiatra Miroslava Plzáka vypytovala Jiřina Bohdalová, ako schudnúť, a on jej na to: Nežrať, Jiřinka. Nežrať! To je jediný recept, ktorý zastávam aj ja,“ hovorí Filan a odvoláva sa na radu prestížneho gastroenterológa Antona Vavrečku. „Po rokoch prišiel na to, že diéty nefungujú. Stačí, keď človek bude jesť primerane, tretinu z toho, čo predtým. Takéto jednoduché to je.“ Pozrite si ho v našej galérii.