Ste človek, ktorý to má v hlave aj v srdci v poriadku. Čo je však dôležitejšie: hlava alebo srdce?
Myslím, že jedno by nefungovalo bez druhého. Som omylný, s chybami. Dôležité však je, aby sme nikdy nestratili nádej byť lepšími ľuďmi. A o to sa snažím. Mať svoje túžby i sny, mať rád ľudí naokolo, byť poslom dobrých správ. Bez rozumu, ale hlavne citu v srdci by to asi nešlo.

kandrac
Zdroj: Matej Kalina
kandrac

Koronakríza viacerým povolaniam, i mnohým umelcom, skomplikovala živobytie. Vám nie?
Moja životná filozofia znie: Nech sú muži mužmi. Nemám rád vyplakávanie. Život sa síce zmenil, ale to neznamená, že si nenájde svoju cestu. Snažím sa novej situácii prispôsobiť aj ja a nájsť vo všetkom zmysel.

Urobila vám pandémia „vietor“ v hodnotách alebo nebolo čo meniť vo vašom nazeraní na svet?
V prvom rade som sa zastavil a spomalil. To vnímam ako obrovský dar. Mám viac času uvažovať nad životom i situáciami naokolo. Naša rodina sa rozrástla o dcérku Máriu. Moja manželka Erika sa smeje, že je to prvé z troch detí, ktoré si ma bude v detstve pamätať.

Na sociálnych sieťach bežne ukazujete svoj košický dom, záhradu a vôbec celú rodinku. Prečo súkromie netajíte ako viaceré iné celebrity?
Nemám čo tajiť. Vďaka ľuďom, ktorí majú radi naše koncerty, hudbu i televízne programy, môžem robiť to, čo ma v živote veľmi napĺňa. Som im za to vďačný. Môj život nie je anonymný. Som nepolepšiteľný romantik a verím v ľudské dobro. Možno aj preto nemám problém podeliť sa s ostatnými o naše radosti i starosti.