Nedávno vám operovali ruku. Už ju máte v poriadku?
V priebehu dvoch mesiacov som podstúpila operáciu oboch rúk. Diagnóza - dupuytrenova kontraktúra. Je to u žien nezvyčajná choroba, nedá sa liečiť a operácia je pre život nevyhnutná. Bez nej by som už nemohla fungovať. Moja rekonvalenscencia po operáciách je veľmi rýchla, takže teraz ešte musím poriadne rozhýbať a rozmasírovať druhú ruku.

Na snímke je záhrada Sisi Sklovskej ktorá je slovenská operná-mezzosoprán, muzikálová a popová speváčka.
Zdroj: MIROSLAV MIKLAS

Ale inak pôsobíte dojmom, akoby vás zdravotné problémy zoširoka obchádzali.
Často počúvam, že vždy vyzerám, akoby mi nikdy nič nebolo. Aj keď mi operovali bedrové kĺby, hrala som do posledného dňa a z divadla išla rovno na operačnú sálu. Tie kĺby boleli ukrutne, no len čo som vstúpila na javisko, pocítila som neskutočný adrenalín... a aj obrovskú zodpovednosť. Choreografie išli hladučko. Kolegovia neverili. V zákulisí som nohu ťahala za sebou a po tvári mi tiekli slzy od bolesti. Mimo javiska som nebola schopná odtancovať nič. Ani sedieť, ani ležať...

Vyhol sa vám aspoň kovid?
Počas pandémie som nebola vôbec chorá a kovid ma úplne obišiel.

Čo vám ako umelkyni aj človeku koronakríza dala a hlavne, čo vzala?
Zachránila mi život. Konečne som mohla riešiť svoje zdravie a postarať sa o seba. Zastavila ma. Tempo u mňa bolo vražedné. Mala som pred operáciou nohy. Prepadla sa mi klenba. S tou nohou som tiež fungovala, tancovala, šoférovala. Po premiére muzikálu Turandot sa všetko zastavilo. Okrem akadémie, kde učím. Online formou, a kým sa dalo, chodili žiaci ku mne alebo naopak. Podarilo sa mi zvládnuť aj veľmi náročnú operáciu zubov a sánky, ktorá ma tlačila už niekoľko rokov, nikdy však na to nebol čas.