Štikútanie nebolo nič príjemné a Danielle dokonca kvôli tomu vyhodili aj zo školy, kde študovala za zdravotnú sestru. Podľa učiteľov a vedenia školy totiž bol jej „prejav“ rušivý pre ostatných študentov. Hovorí: „Snažila som sa prestať. Ale to proste nešlo.“ Nepríjemný zážitok mala Danielle aj na pohrebe kamarátkinej matky. Jej záchvat štikútania počas chválospevov rozosmial celý zbor. Našťastie, kamarátka to brala v pohode a mala pochopenie.

Nemohla PRESTAŤ ŠTIKÚTAŤ... celých osem rokov!

Aj čo sa týka randenia, nebolo štikútanie práve príťažlivou vlastnosťou. Chlapci si z Danielle robili žarty. Mladá žena si myslí, že príčinou jej štikútania bola zrejme kombinácia liekov proti bolesti, ktoré užívala kvôli svojej artritíde a migrénam. Hovorí: „Brala som barbituráty a opiáty. Bola som od nich závislá a vždy som zašla k lekárovi a do lekárne, aby som sa k nim dostala. Robila som to takto roky, až kým som s tým nadobro neskoncovala v roku 2008. 

Takéto náhle ukončenie užívania bolo náročné, cítila som sa zle, ale dostala som sa z toho a dnes som čistá. Avšak myslím, že dlhodobý dôsledok je práve chronická štikútka.“ Danielle sa snažila hľadať niečo, čo by jej od štikútania uľavilo. Vyskúšala viacero liekov a konečne liek účinkujúci ako svalový relaxant  (Tizanidin) zabral. Pomohol jej znížiť frekvenciu štikútania na šesť-sedemkrát za deň namiesto hodiny.